Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Akaryakıtta bayram fırsatçılığına izin vermeyeceğiz”

Giriş Tarihi: 1.7.2016 10:38
“Akaryakıtta bayram fırsatçılığına izin vermeyeceğiz”

EPDK, akaryakıt dağıtım şirketlerine bir yazı göndererek tüketiciyi mağdur edecek fiyat hareketlerinden kaçınılması konusunda uyarıda bulundu.

EPDK'DAN SERT UYARI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı ; 9 günlük bayram i öncesi akaryakıt dağıtım şirketlerini kesin bir dille uyardı ve bayram fırsatçılığına izin verilmeyeceğini vurguladı.

Bayram tatili öncesi akaryakıt dağıtım şirketlerine bir uyarı yazısı gönderdiklerini açıklayan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz; akaryakıt fiyatlarının çok yakından takip edildiğini ve tatil sürecinde tüketici aleyhine gelişecek herhangi bir fiyat hareketine kesinlikle göz yumulmayacağını söyledi.

EPDK'DAN FLAŞ ELEKTRİĞE ZAM AÇIKLAMASI!

"BAYRAM FIRSATÇILIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Bayram tatili boyunca akaryakıt ürünlerine yönelik yoğun talebin 'bayram fırsatçılığına' dönüşmesine izin verilmeyeceğini belirten Yılmaz; hem tüketiciyi mağdur edecek hem de rekabeti olumsuz etkileyecek fiyat uygulamalarına gidenler hakkında soruşturma açılacağını hatırlattı. Başkan Yılmaz: "Akaryakıt dağıtım şirketlerinden hem fiyat metodolojimize uygun fiyatlandırma yapmalarını hem de vatandaşımızın bayram sevincine gölge düşürmemek için yüksek kalitede hizmet sunmalarını bekliyoruz" dedi.

Lisanslı istasyonlarda satılan akaryakıtlarda kalite açısından hiçbir fark olmadığının da altını çizen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: "Akaryakıt ürünleri hangi lisanslı istasyonda daha ucuzsa oradan alınmasını istiyoruz. Biz buradaki akaryakıtın güvenilirliğinden de sorumluyuz. Söz konusu akaryakıttan dolayı o araçlara zarar geldiği takdirde, kesinlikle tazmin etme yükümlülüğü var. Kalite açısından hiçbir fark yok, vatandaşlarımıza istasyonun tabelasına değil, fiyatlarına bakmasını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

EPDK CEZA YAĞDIRDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Akaryakıtta bayram fırsatçılığına izin vermeyeceğiz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN