Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tasfiye olmasın, satılsın

Giriş Tarihi: 15.7.2016
Tasfiye olmasın, satılsın
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bugün gerçekleşecek Bank Asya'nın satış ihalesiyle ilgili herhangi bir uzatma olmayacağını bildirdi. İhalede A grubu hisse satışının yapılacağını anlatan Canikli, bu gruptaki hisseleri alanların banka yönetiminde söz sahibi olabileceğine işaret ederek, "A grubu hisselerin toplam içindeki oranı yüzde 40. Yani, A grubu hisselerin yarısından fazlası alınırsa banka alıcılar tarafından kontrol edilir. Yüzde 20'nin üzerinde bir satış olduğu zaman A grubu hissede o zaman satış mümkün olabiliyor. Alacak kişi yönetim anlamında yüzde 51'ine sahip olmadığı zaman, alması için bir neden yok" diye konuştu. 1 yıllık sürede işin sonuçlanması gerektiğine işaret eden Canikli, "Tasfiye aşamasına gitmesin, birileri alsın, faaliyetine devam etsin" dedi.

TEMİZ PARA GELECEK
Varlık Barışı'nda aradıkları tek şartın 'temiz para' olduğunu belirten Canikli, "Kara parayı kesinlikle 'ye sokmayacağız. Kara paraya kapalıyız. Temiz parayı 'ye çekmemiz gerekiyor" dedi. Suriyeli sığınmacılara TOKİ'den verilecek konutların bedava olmayacağını da belirten Canikli, "Vatandaşlarımıza yaptığımız gibi uzun vadeli ödeme imkânı sunuluyor" mesajı verdi. Canikli, terörle mücadeleye ilişkin olarak da "Bu klasik terörle mücadele tanımının içine sığmayacak, onun çok ötesinde bir mücadele. Hatta açısından bir yeniden istiklal mücadelesi, ölüm kalım mücadelesi olarak da nitelendirilebilir" dedi. Avrupa Parlamentosu'nun terör örgütünün reklamını yapan bir sergiye müsaade etmesini eleştiren Canikli, "Terör örgütü ve arkalarındaki güç hendeğe gömülmüştür" diye konuştu.

750 MİLYON TL ÜRETİCİYE KALACAK
Ekonomik Müjdeler Paketi'ne ilişkin bilgi de veren Canikli, "Şirket kuruluşundan itibaren yapılan tüm sözleşmelerde, her işlemlerde mutlaka bir harç ve damga vergisi vardır. Şimdi bunların hemen hemen tamamı bu paketle kaldırılıyor. Bunun da yıllık olarak 700-750 milyon liralık bir kaynağın sadece bu fasılda yatırımcıya, üreticiye, şirkete aktarılması anlamına geliyor. Devlet yaklaşık 700 milyon liralık bir kaynağı doğrudan bu alana bırakıyor" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tasfiye olmasın, satılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN