Ingenico’nun yazarkasa POS sayısı 100 bini geçti

Uçtan uca ödeme konusunda önde gelen firmalardan biri olan Ingenico Group, iWE280 seyyar ve iDE280 masaüstü yazarkasa POS cihazlarıyla 80 binden fazla işyerinin tercihi oldu. Ağustos itibarıyla yazarkasa sayısı 100 bin adedi geçti

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Ingenico’nun yazarkasa POS sayısı 100 bini geçti
AR-GE çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ingenico, harici bilgisayar bağlantılı yazarkasa kullanan perakendeciler için geliştirilen GMP3 protokolü entegrasyonu alanında 100'den fazla uygulama ile ünlü markalarla çalışmaya başladı. Özellikleri son teknolojileri destekleyen cihazlar olarak tasarlanan Ingenico Yeni Nesil Yazarkasa modelleri iWE280 ve İDE280'in ağustos ayı itibarıyla sahadaki kurulum sayısı 80 binden fazla işyeri ile toplam 100 bin adedi geçti.

İKİNCİ SIRAYA OTURDU
Ingenico ilk olarak Ekim 2013'te yürürlüğe giren tebliğ ile piyasaya çıkan birçok yeni nesil yazarkasa markasından sonra satışa sunulmasına rağmen, kısa bir süre içerisinde en çok tercih edilen ikinci marka oldu. Sahaya çıktığı ilk günden beri temassız ödeme, parçalı ödeme, indirimli ödeme gibi bankaların sunduğu tüm ödeme türlerini işyerleri ile buluşturan Ingenico yazarkasa cihazları, 2005'te hayata geçen ve tek ödeme cihazında birden fazla bankanın çalıştığı ve isim hakkı Ingenico'ya ait olan ortak POS yapısını da destekliyor. Ingenico ayrıca, mağazalarında birden fazla yazarkasa kullanan perakende firmaları için geliştirilen özel bir iletişim protokolü olan GMP3 ile bağlantı alanında da en çok tercih edilen marka.

KISA SÜREDE BAŞARI
Ingenico ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal, kısa süre içinde yeni nesil yazarkasa POS pazarında 2'nci sıraya yükseldiklerini söyledi. Sidal, "Ingenico olarak EFTPOS pazarında dünyada ve 'de lider konumdayız" dedi. ÖKC pazarına en iyi cihazı üretme hedefiyle Mart 2014'te girdiklerini belirten Sidal, "30 ayda 100 bin adedi geçtik" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN YÜKSELEN TRENDİ VAR
'deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Asya Pasifik ve Ortadoğu Bölge Başkanı Patrice Le Marre ise, "Türkiye, bölgemizde ve tüm dünyada yükselen trendi ile göze çarpıyor. Mali hafızalı cihazlarda sunduğumuz hizmetler ve bu hizmetlere olan ilgideki artış Ingenico'nun omni kanal ödeme konusundaki global hedefleri ile de uyumluluk gösteriyor. Türkiye'de de 100 binden fazla yazarkasa ile 80 binden fazla işyerine sağladığımız hizmetimizin yönetildiği TSM merkezimiz 25 milyondan fazla aylık işlem hacmine sahip" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ingenico’nun yazarkasa POS sayısı 100 bini geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN