Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de vatandaşlardan cinsel organı gözüken heykele tepki!

İzmir’de, bir metro istasyonuna yerleştirilen yarı çıplak ahşap heykel tartışması sürerken, bazı vatandaşlar tepki için heykelin bir bölümünü bezle kapattı.

İzmir'de, en yoğun kullanılan metro istasyonlarından İzmirspor durağına yerleştirilen yarı çıplak ahşap müzisyen heykeline tepkiler devam ediyor. Fahrettin Altay ve Evka 3 arasında yolculuk yapan ve İzmirspor durağında inenlerin dikkatinden kaçmayan ahşap heykele ilginç bir tepki geldi. İhlas Haber Ajansı (İHA)'nın gündeme getirdiği olaylar sonrasında bölgeye giden çok sayıda vatandaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi.
HEYKELİN BİR BÖLÜMÜNÜ BEZLE KAPATTILAR
Protestolar sırasında AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz, yanında getirdiği bir bezle heykelin müstehcen olan bölümünü kapattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seslenen Kavuz, "Bu millet sana belediyecilik anlamında hizmet edesin diye oy verdi. Bu milletin ahlaki değerleriyle oynayasın diye değil. Bütün İzmir halkı şuan bu heykelden dolayı sizden nefret ediyor. Yazıklar olsun. Buradan her gün yüzlerce çoluk çocuk geçiyor. Kadınlarımız, çocuklarımız kadınlarımız geçiyor. Bu milletin ahlaki değerleri var. Senin ahlaki değer anlayışına yazıklar olsun" diyerek sert tepki gösterdi.
KADIN VATANDAŞ: "AZİZ BEY BUNU KENDİ BAHÇESİNE KOYSUN"
Emrullah Kavuz beraberindekilerin eylemi sırasında bazı kadınlarda protestoya destek verdi. Bir kadın vatandaş, "Çok yanlış. Aziz Bey'e söyleyelim bunu alsın kendi bahçesine koysun. Ahlaksızlık bu" dedi.
Yaşanan bu ilginç protesto eylemi sırasında ise metronun güvenlik görevlileri heykelin olduğu noktaya geldi. Güvenlik görevlileri, Emrullah Kavuz ve beraberindekileri eylem nedeniyle uyardı. Protesto, daha sonra olaysız bir şekilde sona ererken, görevliler heykele bağlanan bezi sökerek alanı boşalttı.
METRO A.Ş. KENDİNİ SAVUNDU
Konuyla ilgili İzmir Metro A.Ş. de bir açıklama yayımlayarak, 'Müzisyen' adlı çalışmanın mitolojik bir figür olduğunu belirtmişti. Açıklamada, "Bu eser yıllardır her gün binlerce yolcu tarafından görülmüş ve herhangi bir rahatsızlığa neden olmamıştır" denilmişti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de vatandaşlardan cinsel organı gözüken heykele tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN