20 Ekim 2017, Cuma
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Festivaller İstanbul’da

Giriş Saati26.10.2015 10.44 Güncelleme26.10.2015 10.45
A+ A-

Rotterdam ve Berlin Film Festivalleri program yetkilileri İstanbul'a geliyor.

Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteklediği, Atlas Post Prodüksiyon'un katkıları ve Corinne Art & Boutique Hotel işbirliğiyle gerçekleştirilen projeye başvuruda bulunan filmler, festival yetkilisi tarafından izlenecek ve bir ön eleme yapılacak. Bu etkinlik kapsamında ayrıca filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkisiyle bir araya gelme fırsatı bulacak. Başvuruda bulunan filmlerden herhangi bir festival başvuru ücreti alınmayacak. Rotterdam Film Festivali 2016 yılında 27 Ocak - 7 Şubat 2016 tarihleri arasında, Berlin Film Festivali ise 11-21 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye Sineması'nın önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen "Festivaller İstanbul'da" projesi kapsamında, Emin Alper'in "ABLUKA" filmi, Venedik Film Festivali'nde ana yarışmaya, Senem Tüzen'in, " ANAYURDU" filmi Venedik Film Festivali Eleştirmenler Haftası'na, Emine Emel Balcı'nın "NEFESİM KESİLENE KADAR" filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu'nun "KAR KORSANLARI" isimli filmleriyse geçtiğimiz sene Berlin Film Festivali'ne seçilmişti.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.