Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinyağı işi tuttu Harrods'ta rafa giriyor

Tavuktan sonra zeytinyağında da hedef büyüten Keskinoğlu Harrods'ta Ravika satmaya başlayacak

Giriş Tarihi: 13.6.2009 ABONE OL
Piliç eti üretiminin ardından Ravika markasıyla zeytinyağı işine de giren Keskinoğlu, İngiltere'nin en büyük çok katlı mağazası Harrods'un raflarına Ravika koymaya hazırlanıyor. Harrods ile anlaşmayı bir ay içinde imzalayacaklarını kaydeden Keskinoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, "Bu şekilde İngiltere'nin en büyük mağazasında Keskinoğlu ürünleri satılıyor olacak" dedi.

İHRACATI ARTIRACAK
Ravika'nın şu anda 30 ülkeye ihracat yapar hale geldiğini dile getiren Keskinoğlu, "Ravika'nın büyüme potansiyeli yüksek olan Ukrayna, Japonya, Çin ve Kore pazarlarına yöneliyoruz. Hedefimiz liderlik. Bu 4 ülkeye yılsonuna kadar 350 bin litre ambalajlı zeytinyağı ihracatı gerçekleştireceğiz" dedi. Keskinoğlu, "2009'da 1 milyon litre ihracat hedefindeyiz. Ravika olarak, yılın ilk 5 ayında 390 bin litre ihracat yaptık" diye konuştu.

HEDEF ORTADOĞU

AB ülkelerine işlenmiş piliç eti ihracatının başlayacağını duyuran gelişmeyle birlikte ton başına getirilen 1024 euroluk vergiyle ihracatın uygulanamaz hale geldiğini belirten Keskinoğlu, "Her ülkenin uyguladığı bir kota var ve ülkeler bu hakkı kendi ülkelerindeki toptancı firmalara veriyor. Eğer biz bu firmalara ulaşmayı başarabilirsek vergi vermeden AB'ye ihracat yapabileceğiz ancak şu ana kadar bu firmaları bulan olmadı" diye konuştu. Bu durum karşısında rotayı Ortadoğu'ya çevirdiklerini belirten Keskinoğlu, "Başta Irak olmak üzere Orta Doğu pazarı Türkiye için çok önemli hale geldi" dedi.

YÜZDE 100 BÜYÜDÜK İHRACATA ODAKLANDIK
Son üç yılda yüzde 100 büyüdüklerini belirten Keskinoğlu, "Türkiye toplam piliç eti ihracatının yüzde 28'ine denk gelen 18 bin tonluk ihracatı tek başına yapacağız. Yıl sonuna kadar 56 milyon TL'lik ihracat yaparız" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinyağı işi tuttu Harrods'ta rafa giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA