Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komşu'nun restoran zinciri ilk halkasını İstanbul'da açtı

Yunanistan'ın en büyük restoran gruplarından The L.Boletsis-D. Panagopoulos, ülke dışındaki ilk restoranını Forum İstanbul'da açtı

Giriş Tarihi: 28.6.2010
Atina'da Kitchen Bar isimli restoranlarıyla isim yapan Yunan The L. Boletsis- D.Panagopoulos Grubu, Yunanistan dışındaki ilk restoranını Earth Café ismiyle Forum İstanbul'da açtı. Earth Café İşletme Müdürü Paul Anastasiou, Türk insanının yemek yemeyi ve kaliteli mekanları sevdiğini, ekonomik büyümesi ve nüfus potansiyeliyle de kendilerini etkilediği için Yunanistan dışındaki ilk restoranı İstanbul'da açmaya karar verdiklerini söyledi.

MOBİLYALAR EL YAPIMI
"Türkiye'de zincir restoran olmak istiyoruz. İstanbul'da 2-3 restoran daha açtıktan sonra nüfusun yoğun olduğu illerde de olmak istiyoruz" diyen Anastasiou, İstanbul'da Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve benzer birkaç lokasyon dışında İzmir'de olmak istediklerini söyledi. Açacakları restoranlarda açık mutfak konseptini oturtacaklarını, kimi zamanda müşteri yanında yemek pişirme şovları yapacaklarını belirten Anastasiou, "İstanbul'da bize eşdeğer restoranların mönülerinden çok daha uygun fiyatlarla hizmet vereceğiz. Dünya mutfağından lezzetler sunacağız" dedi. Forum İstanbul'daki mağazanın bin metrekarenin üzerinde olduğunu dile getiren Anastasiou, "Tüm mobilyalar el yapımı. Metrekareyi büyük tutarak partilere de açık bir mekan haline gelmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Kafe ve catering işindeler
Yunanistan'da restoran ve eğlence mekânları işlerinde faaliyet gösteren The L.Boletsis-D.Panagopoulos grubu, ağırlıklı olarak Atina ve Selanik'te işletmecilik yapıyor. 25 bin metrekare alanda faaliyet gösteren grup, her yıl işletmelerinde 3 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Grubun Kitchen Bar, Olympico, Piu Verde ve Megusta restoran ve kafelerinin dışında Royal Fare isimli bir de catering firması var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komşu'nun restoran zinciri ilk halkasını İstanbul'da açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN