Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve satıldı

Doğan Grubu, ve gazetelerini tüm marka, isim hakları ve internet siteleri ile birlikte sattı. ve ortak girişim grubu, iki gazete için 73 milyon 960 bin dolar verdi

Giriş Tarihi: 21.4.2011 ABONE OL
Milliyet ve Vatan gazeteleri, tüm marka ve isim hakları ile internet siteleri ile birlikte toplam 73 milyon 960 bin dolar karşılığında Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketine satıldı. Doğan Grubu, 1979 yılında Ercüment Karacan'dan aldığı Milliyet'i, şimdi oğulları Ali-Ömer Karacan-Demirören ortaklığına satmaya karar verdi. Milliyet ve Vatan gazeteleri, tüm marka ve isim hakları internet siteleri ile birlikte toplam 73 milyon 960 bin dolar karşılığında Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'ye satıldı. Ali-Ömer Karacan kardeşler, Number One grubunun sahibi. Demirören grubu da, 1979 -1980 döneminde Milliyet'e Aydın Doğan ile birlikte yüzde 25 ortak olmuş sonra payını Doğan grubuna devretmişti. Milliyet gazetesi yıllar sonra yeniden ilk kurucusuna bu satışla birlikte dönmüş oldu. Alıcı Ali Karacan ile Ömer Karacan, Milliyet'in kurucusu Ali Naci Karacan'ın torunları.

INTERNET SİTESİ DE SATILDI

Doğan Gazetecilik'ten yapılan açıklamada, "Şirketimiz bünyesinde yayınlanmakta olan Milliyet Gazetesi'ne ait tüm marka ve isim hakları ile internet sitesi alan adlarının (www.milliyet.com.tr) KDV dahil 47.960.000, doları bedel üzerinden; şirketimizin 129.000.000,-TL sermayesinde yüzde 99.99 oranında pay sahibi olduğu ve bünyesinde Vatan Gazetesi'nin tüm marka ve isim hakları ile İnternet Sitesi alan adlarını barındıran Bağımsız Gazeteciler Yayıncılık A.Ş.'de sahip olduğumuz beheri 100,- TL nominal değerli 1.289.996 adet hisse senetlerinin tamamının 26.000.000,-ABD Doları bedel üzerinden, Demirören ve Karacan Grubu'nun ortak girişim şirketi DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş.'ye satışı konusunda, bu akşam şirketimiz ile DK Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. arasında genel esaslarda mutabakat sağlanmıştır. Hisse devir sözleşmesinin imzalanmasını takiben ayrıca detaylı açıklama yapılacaktır" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milliyet ve Vatan satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN