HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçaksavar tamam sıra Subay Evleri'nde

Teknik Yapı, Uçaksavar Sitesi'nin dönüşümü için imzayı attı. 2013'te inşaata başlanacak. Sırada Mecidiyeköy'deki Subay Evleri var

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hazırlanan 'Kentsel Dönüşüm Yasası'nın Meclis'te görüşülmesi devam ederken, Teknik Yapı ve Etiler'deki Uçaksavar Sitesi yönetimi ilk sivil kentsel dönüşüm projesi için resmi imzaları attı. 427 kat malikli Uçaksavar Sitesi, imzalanan sözleşmeler sonrasında tamamen yıkılarak Teknik Yapı tarafından yeniden inşa edilecek.

PROJE 2013'TE BAŞLAR

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 47 firma arasından bu proje için kendilerinin tercih edildiğini belirtti. Durbakayım, "İlk imzaları Uçaksavar Sitesi Toplu Yapı Yönetimi ve her bir bloku temsil eden Temsilciler Meclisi ile attık. Diğer maliklerle de gruplar halinde imza attıktan sonra resmi süreci başlatacağız. Gelecek yıl bahar aylarında inşaata başlamayı planlıyoruz" dedi. Mecidiyeköy'deki 24 bloklu Emekli Subay Evleri 1'inci kısım sakinleriyle de anlaştıklarını açıklayan Durbakayım, "Sitenin oluşturduğu müteşebbüs heyeti aracılığıyla ev sahipleriyle anlaştık. Kısa süre içinde sözleşme imzalama aşamasına geçeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçaksavar tamam sıra Subay Evleri'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN