Bir günlük "lüküs hayat"

Giriş Tarihi: 5.2.2013 10:14 Güncelleme Tarihi: 5.2.2013 10:44

İmaj yükseltmek, zengin görünmek isteyenler lüks araç kiralamaya koşuyor. Talep 1 yılda yüzde 100 arttı. 1 günlük şoförlü Rolls Royce keyfi 3 bin 500, Bentley keyfi ise 2 bin 500 euroya patlıyor.

Otomobil kiralama sektörünün yüzünü lüks araçlara olan ilgi güldürdü. İşadamları iş toplantılarına giderken, sosyetik isimler, bayanlar ve gençler ise arkadaşları ile buluşurken imajını yükseltmek ve zengin görünmek için lüks oto kiralamaya yöneldi. Kiralık lüks otomobile olan talep 1 yılda yüzde 100 arttı. MKR Group Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Kürkoğlu, lüks otomobil kiralamanın maliyetinin günlük 700 lira ile 3 bin 500 euro arasında değiştiğini söyledi. İşadamlarının makam araçları ve cipleri tercih ettiğini, gençlerin spor arabalara yöneldiğini belirten Kürkoğlu, "Sosyetik isimler ise dizaynıyla dikkat çeken modelleri kiralıyor" dedi. İşadamlarının iş görüşmesine giderken imajını yükseltmek için şoförlü lüks araçlara yöneldiğini anlatan Kürkoğlu, şöyle konuştu:


NEDENLER FARKLI

"Gençler ise arkadaşlarına hava atmak için lüks araç kiralıyor. Günlere giderken araç kiralayan bayanlar var. Sosyetik isimler ise farklı farklı araçlar kiralayıp, araçların hepsi kendilerininmiş gibi göstermek istiyorlar. Lüks otomobillerin kiralanma oranı son 1 yılda yüzde 100 arttı ve ilgi her geçen gün tırmanıyor."


SAATLİK YAT KEYFİ

48 adet VIP lüks araçlarının olduğunu kaydeden MKR Group Başkanı Kürkoğlu, "Uçak, helikopter ve yatlarımız da var. Saatlik ve günlük kiralıyoruz" şeklinde konuştu. Kürkoğlu, VIP yatların saatliği 400 euroya, uçakların ve helikopterlerin de saatliği bin 500 euroya kiraladıklarını ifade etti.


ARAÇ GÜNLÜK KİRASI
Rolls Royce 3.500 euro
Bentley 2.500 euro
Ferrari 2.000 euro
Porsche 1.250 euro
Mercedes 350 euro
Range Rover 700 lira
Audi 700 lira
Hummer 700 lira
Not: Rolls Royce ve Bentley'in fiyatına şoför de dahil.

Kaynak: Özlem Kamer Tercanlı - TakvimBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir günlük "lüküs hayat"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN