Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DenizBank'tan taksitli altın kredisi

Giriş Tarihi: 21.5.2013

DenizBank İstanbul Altın Rafinerisi eksperliğinde Deniz Altın Günleri'ni başlattı. Altına dayalı ürün gamını geliştirdiklerini söyleyen DenizBank Altın Bankacılığı Grup Müdürü Cem Turgut Gelgör, altına taksitli kredi verdiklerini dile getirdi

Son bir yıl içinde altın ve altına dayalı yatırım ürünlerine artan talepler bankaların altına dayalı yatırım ürünlerini çeşitlendirdi. DenizBank Altın Bankacılığı Grup Müdürü Cem Turgut Gelgör, altına dayalı ürün gamını artırırken müşterilerin altına kolay ulaşabilmesini amaçladıklarını söyledi. Gelgör, "İstanbul Altın Rafinerisi eksperliğinde başladığımız Deniz Altın Günleri çok ilgi gördü" dedi.

NETEN DE ALTIN ALINABİLİYOR

Gelgör, müşterilerin yastık altı olarak da tabir edilen altınlarını kiralık kasalarda veya kişisel imkânlarla muhafaza ettikleri altınları 'Deniz Altın Günleri' ile mevduat hesaplarına yatırabildiklerini dile getirdi. Gelgör, altın getirisine ilaveten faiz kazancının sağlandığını da sözlerine ekledi. Ayrıca 'Altın biriken hesabı' hizmetiyle müşterilerin şubeden ya da internet bankacılığı üzerinden çeyrek, yarım, tam veya gram şeklinde altına yatırım yapabildiklerini ifade etti.

DESTEĞİMİZ ARTACAK

Cem Turgut Gelgör, imalatçıdan toptancıya küçük üreticiden perakendeciye altın kredilerinde müşterilerin ihtiyacına yönelik farklılaşmaya gittiklerini belirtti. Atında taksitli kredi sistemi geliştirdiklerini vurgulayan Gelgör, "Bu da onların üretim yapmış oldukları mallarını vadesi geldiğinde bozmadan veya dönem dönem ödeyerek kapatmalarını sağlıyor. Kuyumculuk sektörünün ihtiyacına yönelik bu ürünü 2012 hayata geçirdik ve oldukça olumlu tepkiler aldık. 2013 yılında da bu ürünle sektöre desteğimizin artacağına inanıyoruz" diye konuştu. Gelgör taksitli altın kredisi yanında gümüş kredisi, kuyumcu paket sigortası gibi hizmetleri de sunduklarını sözlerine ekledi.

HER SEKTÖRÜ ÖZEL DEĞERLENDİRİYORUZ
Banka olarak sektör dinamiklerini göz önüne aldıklarını söyleyen Gelgör, sektöre özel kredi değerlendirmesi yaptıklarını dile getirdi. Gelgör sözleri şöyle sürdürdü: "Sunduğumuz taksitli altın kredisi, imalatınıza destek kredisi, gümüş mevduatı ürünlerimiz ile sektörde farklılaşıyoruz. Ayrıca müşterilerimiz şubeden yaptıkları tüm altın ve gümüş işlemlerini internet ve ATM üzerinden de rahatça yapabilmekteler." Altın mevduatı 425 kg'dan 13.5 tona ulaşan banka, pazar payını da yüzde 0.95'ten yüzde 5'e yükseltti. Altında 1.7 ton kredilerinin bulunduğunu belirten Cem Turgut Gelgör, "Bu da pazarın yüzde 11'i demek" şeklinde konuştu.

İHRACAT YAPANA FİNANSAL DESTEK
Denizbank ihracat yapan müşterilerine de finansal, sigortalama ve bilgi desteği veriyor. Faktoring şirketiyle ihracat faktoring ürünü geliştirdiklerini dile getiren Gelgör, "Müşterilerimizin ihracat yaptıkları ülkelere yönelik gerekli şartları sağlıyoruz. Ayrıca sigorta enstrümanı kullanarak ihracatlarını daha güvenilir ve rahat yapmalarını sağlayan yeni bir ürünü de 2013 yılında sunuyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DenizBank'tan taksitli altın kredisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN