Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçi de "ara eleman" sorunu yaşıyor

Giriş Tarihi: 14.7.2013 12:14 Güncelleme Tarihi: 14.7.2013 12:15

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Ticaret Odası'nın yeni başkanı Atila Menevşe ile ikinci kez Adana Ticaret Borsası başkanlığına seçilen Muammer Çalışkan'ı makamında ziyaret ederek, "hayırlı olsun" dileğinde bulundular.

Başkan Homurlu, ziyaretteki konuşmasında, Adana Çiftçiler Birliği'nin 1930'da kurulmuş Türkiye'nin ilk çiftçi örgütü olduğunu belirterek, Adana Çiftçiler Birliği'nin sadece bir fikir platformu, bir arayış grubu değil; görüş, öneri ve çözümler üreterek, tavır koyarak, görev yüklenerek, karar alma durumunda olan siyasete yardımcı olmaya çalışan üretici grubunu temsil ettiğini söyledi.

Çiftçiler Birliği İkinci Başkanı Mutlu Doğru ise yapılan sohbet sırasında, çiftçilerin yaşadığı ara eleman sorununa değinerek, "Hayvancılık tesislerinde sağımcıdan, hayvan bakıcısına kadar birçok alanda ara eleman sorunu yaşıyoruz. Bunun yanı sıra narenciye bahçelerinde aşılama, budama ve bakımdan anlayan, tarlada ilaçlama, ekim yapabilen, her türlü tarım alet ve ekipmanlarını kullanabilen ara eleman bulmakta güçlük yaşanıyor" diye konuştu.

Doğru, bu sorunun çözümünün ülkemizin tarım ve hayvancılıktaki gelişimi açısından son derece önem taşıdığını kaydetti.

ATO Başkanı Menevşe ise Türkiye'de hemen hemen tüm sektörlerin en önemli sorunun ara eleman olduğunu belirterek, kurumlar arası işbirliğini güçlendirerek, bunun çözümüne katkı sunma gayretinde olacaklarını bildirdi.

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Homurlu, ikinci başkan Doğru, genel sekreter Oana Çorat ile yönetim kurulu üyesi Sinem Özkan Başlamışlı, ATO'yu ziyaretin ardından Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan'ı da ziyaret ederek, Çalışkan'ı göreve yeniden seçilmesinden dolayı kutladılar.

Hitap ettikleri kitlenin üretici kesimi olması nedeniyle birçok ortak noktası bulunan iki kuruluşun temsilcilerinin sohbeti samimi bir ortamda geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçi de "ara eleman" sorunu yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN