Akbank'a en iyi banka ödülü

Dünyanın önde gelen yayınlarından The Banker tarafından her sene verilen, dünya bankacılık çevrelerinde büyük merakla beklenen ve bankacılık sektörünün en üst düzey ödülü olarak kabul edilen “Yılın Bankası Ödülleri (The Bank of the Year Awards)” sahiplerini buldu.

Giriş Tarihi: 3.12.2013 11:35
Bu önemli ödülü Türkiye adına "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçilen Akbank kazandı. "The Bank of the Year Awards" ödül töreni, dünyanın dört bir yanından üst düzey banka yöneticilerinin katılımıyla Londra'da düzenlendi.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Türkiye'nin En İyi Bankası" ödülünü The Banker editörü Brian Caplen'dan aldı.

The Banker editörü Brian Caplen, Akbank'ın başarılı performansının 'Türkiye'nin En İyi Bankası' ödülünün Akbank'a verilmesinde etkili olduğunu vurgulayarak ödüle ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Akbank yüksek pazar payı kazanımları ve güçlü finansallarıyla Türk bankacılık sektöründeki gücünü daha da artırıyor. Bunun yanında, ilk Türk Lirası cinsi Eurobond ihracını başarıyla gerçekleştiren Akbank uluslararası bankalarla yapmış olduğu işbirliği anlaşmalarıyla da Türkiye ve diğer ülkeler arasındaki karşılıklı ticaretin gelişmesine önemli katkı sağlıyor. "dedi.

Binbaşgil kazandıkları ödülün bankanın gittikçe artan performansının bir yansıması olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin en değerli banka markası olarak bu seçkin ödülü kazandığımız için mutluluk duyuyoruz. Art arda kazandığımız ödüllere, The Banker dergisi tarafından büyük bir titizlikle verilen 'Türkiye'nin En İyi Bankası' ödülünü de ekledik. Akbank'ın yükselen grafiğinin ve başarılarının yurtdışında da farkedilmesi çok memnuniyet verici. Bu ödülleri Akbank'ın fazlasıyla hak ettiğini de söyleyebilirim. Bu dönemde temel bankacılık ürün ve hizmetlerinin hemen hemen hepsinde sektörün üzerinde büyüme kaydettik. Bu büyümeyi de karlılık içinde risklerimizi de çok iyi yönetmeyi sürdürürek, sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdik. Diğer yandan dünyadaki gelişmeleri ve trendleri de çok iyi okumaya devam ediyoruz. Yıl içerisinde müşterilerimizin kullanımına sunduğumuz yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle sektöre öncülük ediyoruz. Mobilite alanındaki çalışmalarımızı geçen yıl yeni bir proje ile bir adım daha ileri taşıdık. 'Akbank Direkt' adında yeni bir hizmeti kullanıma sunduk. Türk bankacılık sektöründe yeni bir trendin öncülüğünü yaptık. Sadece ürün ve hizmetlerle değil yurtdışı borçlanma işlemlerimizle, yenilikçi finansman araçları ve iş modelleriyle de sektörümüze öncülük etmeyi sürdürüyoruz. Ağustos 2012 sendikasyonumuz işlem tarihi itibarıyla Türk bankacılık sektöründe imzalanan en büyük sendikasyon kredisiydi. Bu yıl imzaladığımız sendikasyon kredileriyle de yurtdışı borçlanma işlemlerinde maliyetleri indirmeye devam ettik. Bunun yanında yurtdışındaki bankalarla önemli işbirliklerine imza attık. Mizuho Corporate Bank, Japan Bank for International Cooperation (JBIC), Bank of China ve Korean Eximbank ile yaptığımız anlaşmalarla Asya ülkeleri ve Türkiye arasında ticaretin geliştirilmesi için desteğimizi sürdürüyoruz, köprü vazifesi görüyoruz. Değişik ülkelerde değişik modellerle Türk şirketlerinin faaliyetlerine destek oluyoruz. The Banker'dan aldığımız bu ödül, yüksek performansımızın ve başarılı stratejilerimizin yansımasını göstermektedir. Bankamızın başarılarının arkasında hep daha iyiyi hedefleyen, yenilikçi bir yaklaşıma sahip ve 'Kalıcı Liderliğe' kenetlenmiş çalışanlarımız yer alıyor. Başarımızda büyük pay sahibi olan çalışanlarımıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Tüm Akbanklıların yüksek motivasyonu, enerjisi ve yüksek performansının bankayı ödül platformlarında daha da büyük başarılara taşıdığını vurgulayan Binbaşgil, "Akbank sadece The Banker tarafından değil, bunun yanında Euromoney, World Finance ve Global Banking & Finance Review tarafından da 'Türkiye'nin En İyi Bankası' olarak seçildi. 2013 yılında şu ana kadar 70'e yakın seçkin yurtiçi ve yurtdışı ödül kazandık. Başarılarımızı daha da artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank'a en iyi banka ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN