Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşyerlerine özel sigorta ürünlerine ilgi artıyor

Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, işyerlerinin sigorta konusunda bilinçlendirilmesine paralel olarak, son dönemde küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik sigorta ürünlerinin de yaygınlaşmaya başladığını belirtti

Giriş Tarihi: 7.5.2014
Ekonomiye büyük ölçüde katma değer yaratan küçük ve orta ölçekli şirketler için sigortanın yaşamsal önemde olduğuna dikkat çeken Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, işyeri sigortalarına olan ilgi ve talebin her geçen gün arttığını, son dönemde işletmelere yönelik sigorta ürünlerinin tanıtımının da giderek yaygınlaştığını belirtti. Ülkemizde küçük ve orta ölçekli şirketlerin toplam işletmelerin yüzde 99'unu, istihdamın ise yüzde 78'ini kapsadığını söyleyen Yergin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ekonominin dinamiği konumunda. Elimize ulaşan son bilgilere göre, Türkiye'deki 3.2 milyon KOBİ'nin ihracat içerisinde yüzde 60, ithalatta ise yüzde 40 payı bulunuyor. Bu işletmeler üretim faaliyetlerinin ülke geneline yayılmasını sağlayarak bölgesel gelişmenin ve sosyal kalkınmanın önemli bir unsurunu oluşturuyor."

LİBERTY SİGORTA'DAN İŞYERLERİNE ÖZEL PAKETLER
Yergin, Liberty Sigorta olarak işyerlerinin sigorta ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini ve 2014 yılında çalışmalarının daha büyük bir kesimde ilgi görmesi için geniş teminat seçenekleri ile Liberty Sigorta Ticari Sigorta Paketleri'ni piyasaya sunduklarını söyledi. Bu kapsamda Gıda, Mağaza ve Ofis Sigorta Paketleri ile ticari ürünlerinde iş kolu ayrımı yapılmadan Standart Teminatlar ve İsteğe Bağlı Teminatlar sunduklarını belirten Yergin, "Bunlara ilave olarak ürünlerimizde İsteğe Bağlı Özel Teminatlar ve İş Koluna Özel Teminatlar seçenekleri de mevcut. İşletmeler iş kollarına uygun paketlerimizden biri ile kendi işyerlerini teminat altına alabiliyor ya da acentelerimiz ile birlikte kendilerine özel ürün paketlerini oluşturabiliyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşyerlerine özel sigorta ürünlerine ilgi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN