Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ferko Büyükdere'ye 'İmza'sını attı

Giriş Tarihi: 22.5.2014

Ferko İnşaat, Büyükdere Caddesi'ne 'imza'sını atmak için kolları sıvadı. Signature projesine arsa dahil 350 milyon dolarlık yatırım yapacak olan Ferko, toplamda ise 400 milyon dolar ciro bekliyor

Büyükdere Caddesi'nde yer alan eski Renault Mais arazisine, Ferko İnşaat 'imza'sını atacak. Projeye, arsa dahil 350 milyon dolarlık yatırım yapacak olan Ferko, toplam 400 milyon dolar ciro bekliyor. 127 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Ferko Signature projesi, 2 blok ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşuyor. Norman Foster imzalı projenin ilk bloku 30 katlı bir kule, ikinci bloku ise 6 katlı yatay ofis olarak planlandı. Proje hakkında bilgi veren Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, projenin şehrin kalbinin attığı bir lokasyonda yer aldığını söyledi. Meriçten, "30 kattan oluşan Sign-1'deki ofisleri satacağız. 6 kattan meydana gelen Sign-2'deki yatay ofisleri ise kiralayacağız. Şu ana kadar kulenin yüzde 5'ini sattık" diye konuştu.

OFİS ANLAYIŞINDA DEĞİŞİM

Kulede 137 ila 336 metrekare arasında değişen ofisler bulunduğuna dikkat çeken Meriçten, her katın bin 722 metrekare büyüklüğünde olduğunu söyledi. Meriçten, "Ofislerin metrekaresi kullanıcının isteğine bağlı olarak belirlenebilecek" dedi.

5 YENİ PROJE GELİYOR
Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, 24 yıldan bu yana hem yurtiçi hem de yurtdışında pek çok önemli projeye imza attıklarını belirterek, şu bilgileri verdi: "Kâğıthane'de Papirus Plaza ofisleri ve Kâğıthane Metro Grossmarket binası, Yeşilköy'de Ferko Manizade Sitesi, Beylerbeyi Bosphorus Palace Hotel, Kemerburgaz'da Kemermall AVM ve Gökmahal Residence, Caddebostan Ragıp Paşa Korusu Konut Kompleksi gibi projeler inşa ettik. Dudullu'da yaptığımız otel, Sheraton Four Points olacak. Şimdi Ferko Signature'ı inşa ediyoruz. Ardından 5 yeni projemiz daha olacak. Kağıthane, Hasköy, Göktürk'te yatırım yapacağız. Ofis projelerine devam edeceğiz, bazı yatırımlarımız karma kullanımlı olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ferko Büyükdere'ye 'İmza'sını attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN