Turizmci Bozatlı turşucu oldu

Turizmci Ali Nahit Bozatlı, kızlarıyla birlikte konserve ve turşu işine girdi. 1 milyon TL'lik sermayeyle kurulan şirketle Bozatlı ailesi, gıda işini büyütecek

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Turizmci Bozatlı turşucu oldu
Denk Turizm'in sahibi olarak bilinen, 1992'de Cem Kınay ve Oğuz Serim ile birlikte açtığı Magic Life Marmaris oteliyle 'her şey dahil' sistemini başlatan Bozatlı International'ın kurucusu 25 yıllık turizmci Ali Nahit Bozatlı, kızlarıyla birlikte gıda işine girdi. 1 milyon lira sermayeyle Bozatlı Tarım Ürünleri şirketini kuran turizmci, özellikle konserve ve turşu işine odaklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı 30 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilen Bağcılar'ın ilk 5 yıldızlı uluslararası oteli Holiday Inn İstanbul Airport North'un da sahibi olan Bozatlı, aynı zamanda Bodrum Turgutreis'teki Sundance Residences & Suites Hotel ve Aegean Dream Resort otellerinin de sahibi.

BADEM VE CEVİZ ÜRETİMİ
Turizmin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında toptan el halısı üretim ve satış ağına sahip Bozatlı Rug Company ve Bozatlı Halı markalarıyla ticaret yapan aile, daha önce doğal ürünler yetiştirmek amacıyla tarım sektörüne de girmişti. 2 bin 250 dönümlük el değmemiş bir arazide badem ve ceviz yetiştirmek üzere yatırım yapan Bozatlı ailesi, gıda işini genişletme kararı aldı. Firma ürettiklerini ihraç da edecek.

HAYVANCILIĞA YEŞİL IŞIK
Yeni kurulan şirketle hayvancılık işine de göz kırpan Bozatlı ailesi, şirketin faaliyet alanları içerisine küçükbaş hayvancılık, buna bağlı olarak sütçülük, işleme, alım satımını yapma gruplarını da dahil etti.

DOKTORASINI EN HIZLI BİTİREN ÖĞRENCİ OLDU
Robert Kolej'in ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Bozatlı, Rotary'nin dünyada seçtiği 10 öğrenci arasına girerek ABD'nin Colorado eyaletinde master yaptı. 1978'de Arkansas Üniversitesi'nde uçak mühendisliği alanında doktorasını en hızlı bitiren öğrenci olarak adından söz ettiren Bozatlı ve iki arkadaşının geliştirdiği Boeing'lerin kanatlarında kullanılan bir aerodinamik sistem, şu anda okullarda model olarak okutuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmci Bozatlı turşucu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN