Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emre komisyon masrafını istiyor

Yeni 'yla geçmişteki dosya masraflarının peşine düşenlere milli futbolcu eklendi. Ünlü futbolcu 44 bin TL için dava açtı

Giriş Tarihi: 9.1.2015
Emre komisyon masrafını istiyor
Kasım 2014'ten itibaren uygulanmaya başlayan ve bankaları tüketici üzerinden kazanılan birçok masraf kaleminden mahrum bırakan , ünlü isimleri de harekete geçirdi. Milli futbolcu li , yeni kanunun getirdiği hakka dayanarak geçmişte kredi alırken ödediği dosya masraflarının peşine düştü. 2006'da bir bankadan bireysel kredi kullanan Belözoğlu, bu işlemin karşılığında ödediği 44 bin 841 lira 88 kuruşluk 'dosya masrafı' parasını geri almak için bankasına dava açtı. Ünlü futbolcunun avukatı dava dilekçesinde, "Bankanın kredi komisyonu adı altında müvekkilimden haksız ve dayanaksız olarak ayrıca komisyon tahsil etmesi usulsüz ve yasaya aykırıdır. Kredi komisyonunun ödeme tarihinden itibaren işleyecek olan en yüksek banka faizi ile birlikte davacı müvekkilime iade edilmesi gerekmektedir" denildi.

EMRE BELÖZOĞLU UMREYE GİTTİ - TIKLAYIN

8 YIL SONRA DAVA AÇTI
İstanbul Tüketici Mahkemesi'ne avukat Mahir Işıkay aracılığıyla dava açan Emre Belözoğlu'nun dava dilekçesindeki iddialara göre ünlü futbolcu davalı bankadan 6 Ekim 2006'da bireysel kredi kullandı. Yeni kanunun ardından milli futbolcu bankaya komisyon masrafının hangi hizmet karşılığında alındığını sorgulayan ve tüm tahsilatların dökümünün talep edildiği bir yazılı bildirimde bulundu. Davalı bankadan ise herhangi bir cevap gelmedi.

HER VATANDAŞIN BİLMESİ GEREKEN YENİ TÜKETİCİ HAKLARI - TIKLAYIN

'ÇİFTE KAZANÇ VAR'
Belözoğlu'nun avukatı dilekçesinde, bankanın zaten kredi kullandırmak suretiyle gelir elde ettiğini, bir de dosya masrafı adıyla para talep ederek müvekkilinden haksız ve dayanaksız olarak çifte komisyon aldığını ifade etti. Mahkeme, bankanın da delillerini sunmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emre komisyon masrafını istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN