Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz Select halka açılıyor

Armondi Tekstil'in patronu Cafer Mahiroğlu, 2008'de satın aldığı İngiliz Select markasını hem Londra hem de İstanbul'da halka açmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 29.1.2015 ABONE OL
İngiliz Select halka açılıyor
İflasın eşiğinde olan İngiliz kadın giyim markası Select'i 2008'de 13 milyon sterline satın alan ve bir Türk markası haline getiren Armondi Tekstil'in sahibi Cafer Mahiroğlu, şimdi bu başarısını sermaye piyasalarına taşımaya hazırlanıyor. Mahiroğlu, Select'i hem Londra hem de Borsa İstanbul'da çifte kotasyon ile (dual kotasyon) halka açarak bir dünya markası olmayı planlıyor. Şirket 2017'de hazırlandığı halka arz için İş Yatırım ile görüşüyor.

2.5 MİLYAR $ CİRO HEDEFİ
Cafer Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Tesco gibi zincirlere üretim yapıyor. 1980'lerin başında İngiltere'ye öğrenci olarak giden ve tekstil işine atılan Mahiroğlu, 2008'de de müşterisi olduğu Select'i satın aldı. Şu anda 250 mağazaları olduğunu, hedeflerinin ise 350'ye ulaşmak olduğunun altını çizen Mahiroğlu, "2017'de 2.5 milyar dolar ciro planlıyoruz" diye konuştu.

EROĞLU MODA DEVİ MEXX'İ SATIN ALDI
Eroğlu Holding, geçtiğimiz günlerde iflas eden Hollanda menşeli moda devi Mexx'i satın aldı. Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "Mexx, 56 ülkede 500 mağaza, 5 bin satış noktası ve 1.2 milyar euroluk cirosuyla bizim için büyük bir potansiyel barındırıyor. Colin's ve Loft'la 38 ülkede yakaladığımız başarıyı Mexx'le daha da öteye taşımayı hedefliyoruz" dedi. Holding'in Mexx'teki hedefi Türkiye'de 100 mağaza ve 1 milyar TL ciroya ulaşmak.

ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz Select halka açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA