Türkiye'nin en iyi haber sitesi

borcu olanlara Başbakan'dan müjde

Başbakan Bağkur'lulara müjdeyi verdi. Grup konuşmasında açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, borçluları için müjdeyi verdi

Giriş Tarihi: 3.2.2015 17:24
Bağ-Kur borcu olanlara Başbakan'dan müjde
, Meclis'te AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada 'lu vatandaşlara bir müjde verdi. 2 aydan fazla prim borcu olan Bağ-Kur'luların borçları donduruluyor

İşte Başbakan Davutoğlu'nun o açıklaması:

1 milyon 31 bin bağkurlu prim borcunıu yapılandırdı. Gerisi yapılandıramadı. 2 aylık borcu olan Bağ-Kur'lular sağlık hizmetlerinden yararlanamıyor. Bunların da sağlık hizmetlerinden yararlanması bizim için vazife idi. Şu andan itibaren 12 aydan fazla borcu olan esnaf ve çiftçilerimizin borcunu donduruyoruz ve sağlık hizmetleri garanti altına alınıyor. Borçlarını yapılandıramamış olanların prim borcu ve hizmetler de donduruluyor bu da dondurulduğu için sağlık yardımlarından yararlanma imkanı sağlanıyor.

BAŞBAKAN'DAN MÜJDELER

ENFLASYON 20 AYIN EN DÜŞÜĞÜNDE

Başbakan Davutoğlu yaptığı konuşmada 'Enflasyon verileri son 20 ayın en düşüğüne geldi. 2023 yoluna kararlı bir şekilde yürümeye devam ediyoruz. Şimdi bir başbakanlık ofisini de İzmir'de en kısa sürede açıyoruz inşallah. Bu yolla İzmir'e verdiğimiz önemle hükümet hizmetlerini ülke geneline yaymayı hedefliyoruz. Bundan böyle ayda bir kaç günümü İzmir'de geçireceğim. Biz her bir şehrimizle özel roller özel görevler yapıyoruz kalkınma için. YHT ile Osmanlı'nın başkenti İstanbul ile Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara İzmir ile birleşmiş olacak. izmir bütün egenin akdenizin en büyük limanlarından ticaret alanlarından biri haline gelecek.

İZMİR'İ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ


Güzel İzmir'imizin güzel yerini alması için çabalarımız tüm hızıyla sürecek. Tüm şehirlerimiz hak ettiği yeri alırken İzmir'deki yerel anlayış bu trendde hak ettiği yeri bulamadı. İzmir'i hak ettiği yere getireceğiz inşallah. Önümüzdeki Mayıs ayında Konak Tüneli açılacak. Sabuncubel Tüneli'nin inşaatını üstlendik onu açacağız. İzmir'i bütün ege ile ulaşımla ticaret hatları ile irtibatlandırarak Ege'de büyük bir kalkınma oluşmasına büyük önem veriyoruz. İzmir bağlamında özellikle bir konunun altını vurgulamak istiyorum. Cumhuriyetçilik, Misakı Milli ve Kuvayı Milliye'ye sahip çıkmakla olur. Bu anlamda Cumhurla yürüyen AK Parti'dir. Yıllardır değişik şehirlerimzde yaşam tarzına müdahale gibi söylemlerle AK Parti'nin bu şehirlerle bağını koparmaya çalıştılar ama AK Parti'nin içinde olmadığı hiç bir toplum kesimi yoktur. Biz kıyısıyla dağlarıyla ovalarıyla deniziyle yaylalarıyla bütün Türkiye'nin partisiyiz ve böyle olmaya devam edeceğiz.
ÖĞRENCİ VE ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE MÜJDE


Ege bölgemizin önümüzdeki dönemde öncü olması için çaba sarfediyoruz. Üzümdeki üretim arz fazlasını almak üzere önümüzdeki haftalardan itibaren okullarımızda süt ile birlikte kuru üzüm de ikram edeceğiz. Bu bizim tarım ürünlerine destek aşamasının başka bir koludur. Üzüm üreticilerimize hayırlı olsun diyorum.

MİLLETLE ONLARA DERSİ VERDİK

Muhalefet bizi takip etmeye devam etsin. Biz, milletle buluşurken milletle geleceğe kararlı bir şekilde yürürken perde gerisinde bazı ittifak çalışmalarının sürdüğünü görüyoruz. Geçen sene 30 Mart'a giderken paralel çete 'Her yerde AK Parti karşısında kim güçlü ise onu destekleyeceğiz' dedi. Düşünün, Kur'an kurslarını yasaklayan tek parti ile işbirliği yaptılar. MHP'de yine bu paralel çeteye karşı çıkmak yerine bütün organizasyon içinde yer aldı ve çatı adayla sahneye çıktılar. Ne oldu, onlar çatı aday etrafında koalisyonla birleşirken biz milletle bütünleştik ve onlara en büyük dersi verdik.

BİRGÜN CUMHURİYETÇİLER BİR GÜN PARALELCİ


Milletle yolu hiç kesişmeyen hep paralel ile yan yana gider ya bunların da milletle yolu hiç kesişmiyor. Onlar paralel ile paralel şekilde yürümeye devam etsinler biz sıratı mustakim'de yürümeye devam edeceğiz. Afyon, Manisa, Denizli'de de söyledim. Bu propaganda yaygınlaşınca söylemiştim. Zaferin de bir tadı var. Hepinize karşı zafer kazanmak bizim için daha da büyük bir mutluluk verecek. Bize hamdolsun 12 yılda ne yorgunluk var ne acizlik. Geleceğe hep diri diri yürüyoruz. Onlar, telaş içinde kendi dertlerine düşsünler, nasıl birbirleri ile ittifak içinde olacaklar ona baksınlar. Dikkat ediniz CHP, MHP, HDP'den tek bir Türkiye gündemine ilişkin bir açıklama var mı yok? Baktılar Türkiye'den ekmek çıkmadı Çipras'ı konuşmaya başladılar. 2002'de nasıl siyasi partilerden ümit kesilmişse biz hasta adam denilen ülkeyi küresel güç haline getirdik. Sayın Çipras'da buna katıldığını belirtti. Biz milletimizi örnek alıyor onlarla yürüyoruz. Muhalefet ise popüler gündem arayışı içinde. Onlara tavsiyem hiç başka yere gitmesinler, bizim y aptığımız gibi anadolu insanının trakya insanının terleri ile terleri, gönülleri ile gönülleri buluşsun. Bunlar kendilerine güvenemezler siyasette omurgaları yok. Bir gün Cumhuriyetçi ertesi gün paralelcilerle birlikte. AK Parti duruşunu kim ne derde desin milletle beraber olan duruşunu sürdürmeye devam edecek.

YENİ EV'LENENE DESTEK


İnşallah yapacağımız düzenleme ile yüzde 25 peşinat zorunluluğu var. İlk evi alan konut taliplisi için bu yüzde 25 peşinat vesilesi ile yaptığı tasarrufun yüzde 15'ini de biz devlet desteği olarak kendisine vereceğiz. 2 Hafta önce bu salondan çeyiz müjdesini vermiştik. Şimdi hem evlenmek, hem de Ev'lenmek konut sahibi olmak için de yüzde 15 desteği vereceğiz. Yine bu çerçevede imar yasası noktasında düşüncelerimizi de paylaştık, yanlış anlaşılma olmaması için istişarelerde bulunduk. Üzerinde çalıştığımız imar yasasında herhangi bir şekilde vatandaşlarımızın sahip olduğu arazi arsa evin değer kazanmasından ötürü vergi gelmesi söz konusu değildir. Vergi de söz konusu değildir. Belediyelerimizin yaptığı genel düzenlemelerde de hiç bir vergi söz konusu olmayacaktır. Sadece herhangi bir vatandaş bireysel bir imar değişimi talebinde bulunursa o imar talebinin getirdiği ek değer kamunun yaptığı imar düzenlemesiyle ilgili olduğu için onunla ilgili düzenleme geleecek. Yüksek kazancın yan arsada olmamasından doğuracağı adaletsizlik olmaması için gereken çalışmalar yapılıyor. Bireysel taleplere yönelik yaptığımız bir düzenlemedir.

25 SEKTÖREL DÖNÜŞÜM PROGRAMINI TAMAMLADIK>


İkinci önemli faaliyetimiz Çarşamba günü son üçüncü paketi 8 ana maddeden oluşan paketi açıkladık ve 25 maddelik programı açıklamış olduk. 1350 eylemden oluşan belkide cumhuriyet tarihinin en kapsamlı sektörel dönüşüm paketini devreye sokmuş oluyoruz. Her ile havaalanı projelerimizle hızlı tren ile devrim mahiyetinde adımlar attık. Şimdi niteliksel dönüşüm ile ekonomide yeni bir çağ atlamak. Şimdi 8-10 aylık seçim hükümeti gibi davranmadık altını çizdiğimiz her hususu hayata geçirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bakanlarımız bütün bölgelerimizi ziyaret ederek buun bölge bazında Ege, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz bölgeleri ve şehirler bazında yapacağız. Son 6 ay içinde 50 vilayetimizi ziyaret ettim. Şehiden bölgeye, bölgeden ülkeye ekonomiyi birbiriyle entegre bir kalkınma stratejisi olarak bundan sonra 2023 hedefleri doğrultusunda yönetmeye devam edeceğiz.

Biz Misak'ı Milli'yi Misak'ı İktisadi'ye çeviriyor, bunun altını dolduruyoruz. Bunu milli birlik ve beraberlikle çözüm süreci ile milletin her yerine hizmet götürüyoruz. Misakı milli nutukları atmak kolay. Misakı millinin iktisadi perspektifi Türkiye'yi bir daha IMF'ye el açmayacak şekilde tahkim etmektir. Yeni bir anayasayla yepyeni bir siyasi ve iktisadi gelecek görüyoruz.

KOSGEB'in düzenlediği tören son adım. Kobiler, Türkiye'de ekonomideki bağı kurar. Toplam KDV'nin yüzde 55'i kobiler tarafından sağlanıyor. Markalaşma ve kurumsallaşma desteği vereceğiz. Bunun için işletmelerimize 150 bin TL destek vereceğiz. Kobilerimizin tek tek güçlü olmaları çok zor. Bunun için çok geniş bir perspektifte kobilerimize destek sağlayacağız. Yine ARGE alanlarında KOSGEB desteğini yüzde 50 arttıracağız. Kadın ve engellilere ek yüzde 10 sağlıyorduk bunu yüzde 20'ye çıkartıyor, şehit ve gazi yakınlarına da bunu sağlıyoruz.

HÜKÜMETTEN TURİZM DESTEĞİ


Türkiye bizim dönemimizde turizmde olağanüstü bir dönem yaşadı. En kısa zamanda 50 milyona ulaşacağımız bir noktaya geldik. Bu yıl ciddi sıkıntıların olacağı konuşuluyor. Rusya başta olmak üzere oradan gelen turizm misafirlerimizin ekonomik sıkıntıdan kaynaklanan sorunları var, İran'dan da gelenlerde sorun olacağı öngörülüyor. Erken rezervasyonlarda bir düşüş iptallerle ilgili bazı gelişmeler olduğunu alınca geçtiğimiz hafta bir toplantı yaptık ve sektörü iki alanda destekleme kararı aldık. Önümüzdeki iki ay içinde bu ülkelerden gelen her yolcu uçağına ek yakıt desteği vereceğiz. Her uçak için 6 bin dolar yakıt desteği vereceğiz. Şimdiden uçuş iptalleri, rezervasyon iptallerinin önüne geçeceğiz. Herhangi bir iptali engellemeye çalışacağız.

Tur operatörlerine hazine destekli kredi desteği sağlayacağız. Tur operatörlerine ciddi kredi imkanı sağlayacağız. Dün kararlaştırdığımız bir müjde de

BAĞ-KUR'LUYA SAĞLIK MÜJDESİ


Bağ-Kur'lu vatandaşlara iletmek istiyorum. Bağkurlunun prim borcu 1 milyon 31 bini borçlarını yeniden yapılandırdı. Prim borçları birikmiş kardeşlerimiz. 2 aylık prim borcu olunca sağlıktan yararlanmıyor. Bunların da sağlık hizmetlerinden yararlanması bizim için vazife idi. Şuandan itibaren 12 aydan fazla borcu olan esnaf ve çiftçilerimizin borcunu donduruyoruz ve sağlık hizmetleri garanti altına alınıyor. Borçlarını yapılandıramamış olanların prim borcu ve hizmetler de donduruluyor bu da dondurulduğu için sağlık yardımlarından yararlanma imkanı sağlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağ-Kur borcu olanlara Başbakan'dan müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN