TÜMOSAN'dan 190 milyon euroluk imza

Traktör üreticisi TÜMOSAN, SSM ile 190 milyon euroluk sözleşme imzaladı. Tümosan Genel Müdürü Albayrak, "Altay tankının motorunu üreteceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2015
TÜMOSAN'dan 190 milyon euroluk imza
Traktör üreticisi TÜMOSAN, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında 190 milyon euroluk sözleşme imzaladı. Sözleşme, Altay muharebe tankının motor ve güç aktarma organlarının geliştirilmesini öngörüyor. TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak, ilk yıl 30 tank motoru ve transmisyonu üretilmesinin planlandığını açıkladı. Güç grubu projesi sözleşmesi, 54 ay içinde Altay muharebe tankının motor ve güç aktarma organlarının geliştirilmesini öngörüyor. Nuri Albayrak, "Motoru geliştireceğiz, üreteceğiz, beş yıl sonra da seri üretime geçeceğiz. İlk yıl 30 tank motoru ve transmisyonu üretilmesi planlanıyor. İkinci yıl da ihtiyaca göre üretime devam edeceğiz" dedi.

SUUDİ ARABİSTAN'A TREN

Türkiye'de yüksek hızlı tren setlerinin üretimi için açılması beklenen ihaleye İspanyol Talgo şirketiyle katılmak için işbirliği kararı aldıklarını hatırlatan Albayrak, Talgo ile Suudi Arabistan için de hızlı tren üretmek üzere çalışma yürüttüklerini söyledi. Albayrak, "Türkiye'deki hızlı tren ihalesi süreci devam ediyor. Henüz teknik şartname çıkmadı. Ancak Talgo'nun Suudi Arabistan'dan ihalesini aldığı 20 adet hızlı tren vardı. O trenleri Türkiye'de üretmek için çalışmalarımız sürüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜMOSAN'dan 190 milyon euroluk imza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN