Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2024’te 1.000 mağazaya ulaşacağız

Erkek giyim markası Hatemoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Hatem Saykı, “Şirketi 100’üncü yaşını kutlayacağımız 2024 yılında 1.000 mağazalık bir zincir haline getirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin her ilinde mağazamız olacak” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:28
2024’te 1.000 mağazaya ulaşacağız
YURTDIŞINDA ATILIM YAPACAK

Hatem Saykı, Çin'e ihracat yaptıklarını, bu pazarda ortaklık yaparak da ilerlemek istediklerini söyledi. Çin pazarının tüketim açısından büyük potansiyel taşıdığını belirten Saykı, "2024'te iç pazarda 350, yurtdışında ise 650 mağazaya ulaşmak istiyoruz" dedi. Lokomotif markası dışında casual gruba hitap eden Html ve lüks segmentteki ürünlerin bulunduğu Hatem Saykı markasını da yöneten Hatemoğlu, 2024 hedeflerine ulaşmak için yönetim ve organizasyonda da bazı yenilikler yaptı. Saykı, "Perakendeye odaklanmak istiyoruz" dedi.

Erkek giyimin köklü markalarından Hatemoğlu, 1924'te Kayseri'de kurulan bir şirket. Mağazacılıkla yola çıkıyor. Hatta Türkiye'nin ilk "pazarlıksız mağazacılık" konseptini geliştiriyor. 90 yaşındaki şirket, 1960'ta İstanbul'a gelerek üretime başlıyor. Şirketin ilk dönüşümü de bu yıllardan itibaren başlıyor. Hatemoğlu MİB Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Hatem Saykı, üretimle birlikte ilk ihracatın 1981'de yapıldığını söyledi. İhracattaki ilk pazarın Libya olduğunu belirten Saykı, o dönemde tek seferde alınan 2.5 milyon dolarlık ihracat siparişinin de bir rekor olduğunun altını çizdi. RADİKAL KARARLAR 2001 krizinden sonra şirket yönetiminde bazı kararları devreye aldıklarını söyleyen Saykı, şöyle devam etti: "O dönemde fason üretim yapmayı bıraktık. Kendi işimize, markamıza yatırım yapmaya karar verdik. 2001'den sonra toptan satışı azalttık. Ürünleri kendi mağazalarımızda satmaya başladık." Bu gelişmelerle birlikte mağazacılıkta atağa kalkarak koleksiyonunu büyütmeye karar veren Hatemoğlu, farklı alt markalar yarattı. Hatem Saykı, 2000'de 150 bayileri olduğunu, ancak alınan kararla bu sistemden vazgeçildiğini ifade etti. Hatemoğlu, bu kararla 2001'de 4 mağazayla başladığı yolculuğuna bugün 73 mağazayla devam ediyor. Saykı, bundan sonra da durmayacaklarını ve şirketin 100'üncü yılı olan 2024'te 1.000 mağazaya ulaşmayı hedeflerini açıkladı.

Her zaman destekçimiz
Hatem Saykı, SABAH gazetesi ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Medyanın etkinliğinin güçlü olduğu bir ülkede Sabah'ın buna katkısı çok büyük. Her zaman sektörümüzü destekleyen haberlerinin etkisini hissediyoruz. Sadece perakendeye, tekstile değil aynı zamanda tüm sektörlere de destek olan Sabah'a nice 30 yıllar diliyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2024’te 1.000 mağazaya ulaşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN