Metro Turizm’in yatırımları devam ediyor!

Metro Turizm, yatırımları ve hizmeti ile ülkemize katma değer yaratmaya devam ediyor…

Giriş Tarihi: 15.5.2015 12:50 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 12:51
Metro Turizm’in yatırımları devam ediyor!

Karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün en büyük araç filosuna sahip, lider markası Metro Turizm, Erzurum ve Van'ın ardından Doğu Anadolu'daki üçüncü üssünü Malatya olarak belirledi.

Şehirlerarası ve uluslararası yolcu taşımacılığı sektöründe Türkiye'nin lideri olarak, bin 650 araç ile hizmet veren Metro Turizm, Temsa ile sözleşmesini imzaladığı 100 adetlik araç alımının 3. partisi olan 20 VİP Süit aracı filosuna dâhil etti.

2015 yatırımları doğrultusunda filoya eklenen araçlar, 14 Mayıs Perşembe günü Malatya Soykan Parkı'nda düzenlenen törenle Malatya halkının hizmetine sunuldu. Tören, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Ulaşım Daire Başkanı Haydar Alıcı, Metro Turizm Genel Müdürü Mustafa Sarı, Temsa Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl ve Türkiye'nin 81 ilinden gelen Metro Turizm iş ortaklarının katılımıyla gerçekleşti.

Metro Turizm Genel Müdürü Mustafa SARI, törende şunları söyledi:

"2014 yılında yapmış olduğumuz finansal atılımlarla hedeflerimize ulaşarak sektörümüzdeki liderliğimizi korumayı başardık. 2015 yılında da sağlam finansal yapımız ve kurumsal yönetim anlayışımızdan aldığımız güçle Türkiye'nin 77 ilinin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan ve İran olmak üzere günlük tarifeli seferlerimize devam etmekteyiz. Sektörün lideri olarak 2014 yılında 23 milyon 37 bin yolcu taşıdık. 2015 yılında ise 26 milyon yolcu taşımayı hedeflemekteyiz. 30 bin kişiye istihdam sağlayan ve sektörde her zaman ilkleri gerçekleştiren bir firma olarak, yolcularımızın konforu kadar çalışanlarımızın da konforuna önem veriyoruz. Bu nedenle, geçtiğimiz yıl Metro Akademi'yi faaliyete geçirdik.

Açtığımız bu akademi ile hem çalışanlarımıza daha kaliteli ve konforlu bir ortam sağladık hem de akademi içerisinde kurduğumuz eğitim birimleri ile host ve hosteslerimizin hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkardık."
Metro Turizm'i sektördeki diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğin genç araç filosu olduğuna vurgu yapan Sarı; "Metro Turizm ailesi olarak bu yılı 'Kalite ve Hizmet Yılı' olarak belirlemiş bulunmaktayız. Şirketimiz, yüksek kalite standartları ışığında, Türkiye'nin dört bir yanına Metro Turizm kalitesini taşımış ve taşımaya da devam edecektir. 2015 yılı için alım sözleşmesini imzaladığımız 100 adet Temsa VIP süit otobüs ile filomuzu daha da gençleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün en genç filosuyla kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz. Doğu Anadolu'nun en önemli üç noktasından biri olan Malatya'da Metro olarak amiral gemimiz Metro Turizm başta olmak üzere Metro Travel ve Metro Kargo ile Malatya halkının hizmetinde olmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin dört bir yanına Malatya merkez kalkışlı 2+1 Suit, Class araçlarımız ve kaliteli hizmet anlayışımız ile Malatya'dan İstanbul, Ankara, Bursa, Mersin, İzmir, Antalya, Trabzon illerimize karşılıklı seferlerimiz başlıyor. Herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

2012 tarihinde Büyükşehir olan Malatya'nın her geçen gün biraz daha geliştiğini belirten Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Türkiye'nin lider firması Metro Turizm'in Malatya'da yaptığı yatırımdan oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Yeni yatırımların bölgeye katma değer sağlayacağını belirten Vali Kamçı, Malatya'da yeniden yapılanan Metro Turizm'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Metro Turizm Genel Müdürü Mustafa Sarı, İstanbul Bölge Müdürü Cömert Agat ve Temsa Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl, Vali Süleyman Kamçı' ya Malatya'da hizmet verecek 2+1 VIP Süit araçları gezdirerek araçlar hakkında bilgiler verdi.
Tören öncesi Yeni Malatya Spor Kulübü Nurettin Soykan Tesislerini 'de ziyaret eden Metro heyeti Metro Markasının ayak bastığı her il de olduğu gibi Malatya'da da spora destek vereceklerini ifade ettiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metro Turizm’in yatırımları devam ediyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN