sevdalıları bu Türkiye'yi unutmuş!

HDP’nin barajı aşması ve AK Parti’nin tek başına iktidar olmamasını isteyen çevreler; 22 bankası batmış, 65 milyar doları hortumlanmış bir Türkiye tablosu özlüyor! Çok değil 13 yıl önce Türkiye hükümetinin yönetemediği ekonomi batık bir ülkeydi.

Giriş Tarihi: 28.5.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 11:11
Koalisyon sevdalıları bu Türkiye'yi unutmuş!
, sı, CHP ve HDP, AK Parti'nin tek başına iktidar olmaması ve ülkenin bir hükümeti tarafından yönetilmesi için mücadele ediyor. Bazı köşe yazarları ve TV yorumcuları ise koalisyon hükümetlerinin kötü olmadığı yönünde propaganda yapıyor.

HEDEFLERİ BANKALARI HORTUMLANMIŞ TÜRKİYE
HDP'nin barajı aşması ve AK Partinin tek başına iktidar olmasını engellemek için propaganda yapanların asıl amacı bankaları batırılmış kaynakları hortumlanmış Türkiye. AK Partisiz bir hükümet propagandası yapanların övdüğü koalisyon hükümetleri döneminde 22 banka hortumlandı ve battı. 1998-2001 arasında batan bankalardan 47 milyar dolar hortumlandı.

65 MİLYAR DOLAR HALKIN CEBİNDEN ÇIKTI
Batırılan ve hortumlanan bankaların halka toplam faturası ise 65 milyar dolar oldu. Bu rakam Hazine tarafından ödendi.

O PARALARLA 22 MARMARAY YAPILIRDI
ANASOL-D, ANASOL-M ve Ecevit azınlık hükümeti zamanında bankalardan hortumlanıp bedeli halkın cebinden çıkan 65 milyar dolarla, 22 tane Marmaray, Ankara-İzmir arasına 43 hızlı tren hattı yapılabilirdi.

İŞTE HORTUMLANAN VE BATAN BANKALAR
Koalisyon hükümeti döneminde batırılan ve hortumlanan bankalar ise şöyle:
İnterbank, Türk Ticaret Bankası, İmar, Adabank, Sümerbank, Egebank, Yurtbank, Yaşarbank, Ulusal Bank, Bank Kapital, EGS Bank, Bank Ekspres, EtiBank, Esbank, Pamukbank, Türkbank, İktisat Bankası, Toprak Bank, Kentbank, Tarişbank, Adabank, Osmanlı Bankası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koalisyon sevdalıları bu Türkiye'yi unutmuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN