JLL-AVM Partners güçlerini birleştirdi

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı firması JLL ile alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında faaliyet gösteren AVM Partners birlikte hareket etme kararı aldı

Giriş Tarihi: 29.7.2015
JLL-AVM Partners güçlerini birleştirdi
Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında hizmet veren JLL (Jones Lang LaSalle) Türkiye ile alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama işinde faaliyet gösteren AVM Partners, güçlerini birleştirme kararı aldı. Artık AVM Partners'ın 200'den fazla çalışanı, faaliyetlerine JLL bünyesinde devam edecek. Birleşmenin ardından, yönetilen ve kiralaması yapılan AVM sayısı 27'ye, alan ise 1 milyon metrekareden fazlaya çıkacak.

HEDEF YURTDIŞI AÇILIMI

JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, AVM Partners'ın Türkiye'deki faaliyetlerini ve katettiği yolu uzun süredir takip ettiklerini belirterek, hedeflerinin Türkiye'de yakaladıkları büyümeyi sürdürmek ve Avrupa'nın ötesine geçmek olduğunu söyledi. Alkaş, "Müşterilerimiz için birlikte yapabileceklerimiz konusunda çok heyecanlıyız. Bu güç birleşmesiyle çok daha heyecanlı bir şekilde önemli işlere devam edeceğiz" diye konuştu. Türk perakendesinin hak ettiği açılımı sağlayabilmek adına da çok daha avantajlı bir konuma geldiklerinin altını çizen Alkaş, şirketlerindeki genç çalışan oranının yüksekliğine işaret etti.

BÜYÜK POTANSİYEL

JLL EMEA Üst Yöneticisi (CEO) Robert Bonwell, "AVM Partners'ın alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanındaki pazar liderliği ile JLL'nin küresel perakende ve yatırımcı ağı, iki kurum arasında müthiş bir uyum oluşturuyor" ifadelerini kullandı. AVM Partners'ın Yönetici Ortağı ve JLL Türkiye'nin Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Yurdum ise, Türkiye'nin artık çevre ülkelerden de talep gördüğünü, ülkenin sadece mağaza değil AVM sektöründe de büyük oyuncu haline geldiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
JLL-AVM Partners güçlerini birleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN