Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 milyar liralık oto pazarı açılıyor

Türkiye'nin en büyük ikinci el oto pazarı İPOP için start verildi. 25 bin aracın el değiştireceği pazardan yılda 1 milyar liralık ciro bekleniyor. Pazarlama Direktörü Kabataş "Oto pazarı anlayışında yeni bir döneme giriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 28.8.2015
1 milyar liralık oto pazarı açılıyor
Türkiye'nin en büyük açık oto pazarı İstanbul'da kuruluyor. Formula 1'in yapıldığı İstanbul Park'ın bulunduğu bölgede hayata geçirilecek olan ikinci el oto pazarı, 70 dönüm arazi üzerinde kurulacak. Yılda 25 bin aracın el değiştireceği pazarda 1 milyar liralık ciro hedefleniyor. İstanbul Park Oto Pazarı (İPOP) adıyla 9 Eylül'de faaliyete geçecek pazar, her gün hizmet verecek. Binlerce aracın satışa sunulacağı oto pazarında noter, ekspertiz, banka şubesi gibi hizmetler aynı anda verilebilecek. İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş "Oto pazarı anlayışında yeni bir döneme giriyoruz. Burada araçlar hem fiziken 3 bin 100 araçlık satış alanında müşterileriyle buluşacak, hem de internet sitesi üzerinden satışa sunulacak" dedi. Bu projenin ana fikir olarak bir oto pazarı olduğunu söyleyen Kabataş, ancak eksikleri olmayan müşteri memnuniyeti odaklı, altyapısı çalışılmış yer olacağını belirtti. Pazarda sadece tek araçlık oto alım-satım alanı dışında Türkiye'nin önemli otomotiv firmalarının ana bayilerinin 2'nci el bölümlerine hizmet verecek galeri bölümleri de yer alacak. Firmalar kendilerine tahsis edilmiş bu özel alanlarda araçlarını sergileyebilecek. Ayrıca yine kendilerine özel ofis alanlarında müşterilerinin işlemlerini gerçekleştirebilecek.

HER YERE 1 SAAT MESAFEDE
İPOP'un Sabiha Gökçen Havalimanı'nın hemen yanıbaşında konumlanmış olmasıyla da dikkat çektiğinin altını çizen Kabataş, "Türkiye'nin her yerine 1 saat mesafedeyiz. Bu nedenle sadece İstanbul'a değil tüm Türkiye'ye hizmet vermeyi planlıyoruz. Ayrıca İstanbul'un pek çok noktasından da ücretsiz servisler kaldırılarak da ziyaretçilerimizi oto pazarına rahat, zahmetsiz ve konforlu şekilde getireceğiz. Veriler sayesinde 2'nci elde her şey şeffaf hale gelecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyar liralık oto pazarı açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN