Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E Devlet - SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet üzerinden SGK hizmet dökümünüzü sorgulayarak çalıştığınız gün sayısına ve emeklilik için ne kadar zamanınız kaldığına kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle e devlet şifrenizi almak. Peki üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır? şifre alma nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 7.10.2015 15:11
E Devlet - SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet portalı sayesinde vatandaşlar her türlü hizmete kolayca ulaşabiliyor. Devlet dairelerinde sıra bekleme derdini ortadan kaldıran kapısı sayesinde SGk hizmet dökümü sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Böylelikle SGk pirim gününüzü ve emeklilik ile ilgili bilgilerinizi tek tıkla öğrenebilirsiniz. Peki e devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden aldıktan sonra, sisteme T.C. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol tarafta yer alan "E-Hizmetler" seçeneğini tıklayın. Açılan ekrandan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığını bulun. Altında yer alan seçeneklerden 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü için "4A Hizmet Bilgisi" ni tıklayın. SSK hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir. Peki SGK hizmet dökümü nedir? Cevabı haberimizde!

E DEVLET ÜZERİNDEN SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

SGK hizmet dökümü nedir?

SGK hizmet dökümü, SGK kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre açıklayan bir dökümandır. Bu dökümandan ne zaman işe girdiğinizi, ne zaman işten ayrıldığınızı, kaç farklı yerde çalıştığınızı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olduğunuzu, aylık ve yıllık prim gün sayılarınızı kısaca tüm sigorta sorgulamanızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Bu dokümana ulaşmak için yapmanız gereken şey PTT şubelerinden e devlet şifrenizi alarak portalını kullanmaya başlamak. Peki e devlet şifre alma işlemi nasıl yapılır? İşte cevabı!

E-Devlet şifresi nasıl alınır?

Eğer E-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken ilk iş üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Peki e devlet nasıl kullanılır? İşte detaylar!


E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

E-Devlet nasıl kullanılır?

E-Devlet işlemlerimizi gerçekleştirebileceğimiz site adresi E-Devlet'in resmi internet adresidir. Bütün E-Devlet işlemlerimizi bu siteden yapacağız. Web sayfasına girdiğimizde sağ üstte bulunan sisteme giriş butonuna tıklayacağız. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaramız ile E-devlet şifremizi girerek sisteme girişimizi yapabiliriz. Eğer E-devlet şifreniz yoksa ilk başta şifre almanız gerekir. E devlete giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E Devlet - SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN