Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çin'in süper kahramanı Türk şirketi

Türkiye'nin yanı sıra unlu mamullerde Superman ve Batman'in Çin'deki lisansını alan Elvan Gıda'nın patronu Hidayet Kadiroğlu, "Bu ülkede büyüme planımız var. Hindistan'da da yerli bir ortakla yeni tesis kuruyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 7.12.2015
Çin'in süper kahramanı Türk şirketi
Türk şirketlerinin Asya'nın en önemli pazarı Çin'e girdiklerinde "Her Çinliye bir ürün satma" hedefini Elvan Grup, lisans ürünleriyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bisküvi, çikolata ve şekerleme üreticisi Elvan Grup, Batman ve Superman'in unlu mamullerde Çin'deki tek lisans sahibi firması oldu. Önümüzdeki yıl vizyona girecek olan ve beyazperdede ilk kez karşı karşıya gelecek süper kahramanlar Superman ve Batman'in hikayesini anlatan Dawn of Justice, (Adaletin Şafağı) filmiyle birlikte bu hedefi gerçekleştireceklerini kaydeden Elvan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, Warner Bros. Consumer Products Inc. firması ile işbirliğine gittiklerini kaydederek, "Türkiye ve Çin'in yanı sıra unlu mamullerde bu iki kahramanın Bulgaristan, Romanya, İsrail, Türkmenistan, Kazakistan gibi ülkelerde de lisans anlaşmasını gerçekleştirdik" diye konuştu.

Hindistan'da üretim başlıyor

2010'da aldıkları 1927'de kurulan Türkiye'nin ilk çikolata fabrikalarından Cici'nin fabrikasında dünyanın en büyük kruvasan üretim tesisini kurduklarını dile getiren Kadiroğlu, "Türk gıda sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firmayız. Dünyada bir ilke daha imza atarak, baharatlı ve zeytinyağlı kruvasan ürettik. Buraya 50 milyon euroluk bir yatırım gerçekleştirdik. Yeniliklerimizi farklı coğrafyalara açılarak sürdürüyoruz. Romanya, Irak, Mısır, Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da bölge ofisi açtık. Mısır'da tesisimiz vardı. Hindistan yatırımımız önümüzdeki yıl sona erecek" dedi.

'Avrupa'da asırlık çikolata şirketleri için masadayız'

Elvan'ın dünyanın en büyük şekerleme firmalarını sıralayan Candy Industry Global 100 listesine girebilen 3 Türk firmasından biri olduğunu hatırlatan Kadiroğlu, "Türkiye'de 2 firmayı bünyemize kattık. Şimdi hedefimiz Avrupa. Orada da asırlık geçmişi olan çikolata üreticileriyle görüşüyoruz. Bir satın alma haberi yakında çıkabilir. Hedefimiz 1 milyar dolarlık ciro yapan bir şirket haline gelmek" diye konuştu. Eskişehir'de yer alan kruvasan tesisinin 4 bin metrekarelik alanda üretim yaptığını dile getiren Elvan Eskişehir Genel Müdürü Nevzat Çelik bgünlük 700 bin adetlik üretim gerçekleştirdiklerini kaydetti. Çelik, "Bu tesisimiz 1.5 yıllık faaliyeti süresince 500 milyon adet üretim yaptı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin'in süper kahramanı Türk şirketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN