Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Markafoni interneti mağazaya taşıdı

E-ticaret sitesi Markafoni, ürüne dokunmak isteyen tüketiciye, açtığı mağazalarla ulaşacak. İstanbul'da 10 günde 3 mağaza açan firma, İstanbul dışına da yayılacak

Giriş Tarihi: 18.12.2015
Markafoni interneti mağazaya taşıdı
Geçen yıl tamamı Naspers'in sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV'ye satılan e-ticaret sitesi Markafoni, internet alışverişini fiziki mağazaya taşıyor. 10 gün içerisinde Zorlu AVM, Ataşehir Novada ve İdealtepe sahil yolunda açılan mağazalar İstanbul'dan sonra Ankara, İzmir ve Bursa'ya yayılacak.

TESLİMAT NOKTASI OLACAK
Markafoni Genel Müdürü İlker Baydar, internetten alışveriş yapan tüketicinin iade etmek istediği ürün için mağaza talep ettiğini ayrıca dokunarak satın alma eğilimi devam ettiği için bu yöntemi seçtiklerini söyledi. Baydar, "Türkiye'de alışverişin hâlâ yüzde 2'si internetten yapılıyor. Geri kalan yüzde 98 fiziki mağazalarda gerçekleşiyor. Dolayısıyla mağazalaşma tüketicinin ve dolayısıyla bizim bir gereksinimimizdi" diye konuştu. Dünyada da böyle bir talep olduğunun altını çizen Baydar, açılacak mağazaların aslında birer teslimat noktası olarak kullanılacağını ifade etti. "Teslimat, değişim, iade için müşteri kargo ile vakit geçirmek yerine kendilerine yakın olan mağazaları kullanabilecek. Mağazaları ağırlıklı olarak online müşterimizin yoğun olduğu bölgelerde açtık. İstanbul dışındakiler de bu mantıkla açılacak. Zaten işimizin sadece yüzde 30'u İstanbul'da. Dolayısıyla mağazalaşmaya İstanbul'dan daha fazla diğer şehirlerde ihtiyaç var" dedi.

MAĞAZADA ONLINE SİPARİŞ
İnternette satılan bazı ürünlerin fiyatlarının bazen çok düşük olduğunu bu durumda tüketicinin kafasında soru işaretleri oluştuğunu dile getiren Baydar, "Mağazalarla ürünü görüp daha güvenle satın alabilecekler" dedi. Mağazalara koyacakları online sipariş verme alanlarından tüketicinin beğendiği ürünün çeşitlerini internetten de satın alabileceğini vurgulayan Baydar, "Mağazalar 200-700 metrekare arasında değişecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Markafoni interneti mağazaya taşıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN