Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte veren bankalar

Giriş Tarihi: 21.12.2015 10:56
İşte HGS veren bankalar
sistemi ile birlikte araçlar otoyollardan ve köprülerden hızlı bir şekilde geçebilmektedir. Türkiye'nin bütün geçiş sistemlerinde kullanılabilen HGS özellikle büyük şehirlerde ve şehirlerarasındaki yollarda trafik yoğunluğunu azaltmak ve ihtiyaçları karşılamak için kurulan bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte her araç sahibinin kendisine ait bir sistemi bulunmaktadır. HGS sistemi üzerinden yapılan incelemeler ile birlikte araç sahiplerinin kendi adlarına kart almaları mümkün olmaktadır. Bu kartı PTT şubelerinden üye olarak almak mümkündür. HGS sisteminin her seferinde ücretinin yüklenmesi gerekmektedir. Bu ücret PTT şubelerinden olabileceği gibi gerekli durumlarda bankalardan da temin edilebilmektedir. Bankalardan yapılan yüklemelerin sonunda hızlı bir şekilde araç geçiş sisteminden yararlanabilmektedir. Araç geçiş sistemlerinin bu sayede hızlı bir şekilde yapılabilmesi için bu sistem kullanılmıştır. HGS sisteminin genel olarak araçların özelliğine göre düzenlendiği bilinmektedir. Bunun yanında bankalardan hızlı bir şekilde HGS yüklemesi yapılabilmektedir.

HGS Yüklemelerini Hangi Bankalardan Yapabilirim?

HGS yüklemeleri Garanti Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, Akbank ve Vakıfbank şubelerinden yüklenebilmektedir. İsteyen kişiler bu bankalara otomatik ödeme talimatı da verebilmektedir. Otomatik ödeme talimatı ile birlikte HGS limitleri aylık olarak banka hesaplarından alınabilmektedir. Bu hesaplardan alınan ve kesilen ücretler HGS limitleri ile aynı şekilde ilerlemektedir. HGS üzerinden yapılan yüklemelerin genel olarak alınabilmesi için araç sahiplerinin adında kimlik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Bu sistemin her seferinde yükleme yapılması gerekmektedir. HGS bakiye sistemi aynı zamanda internet üzerinden de kontrol edilmektedir. İnternet üzerinden yapılan yüklemelerin genel olarak yapılan işlemlerinde ücretler daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemler genel olarak internet alt yapısı üzerinden limit kontrol etme ve limit yükleme olarak yapılabilmektedir. Limitlerin genelinde kullanılan işlemlerin en önemlisi de budur.

HGS Limit Yükleme ve Yükseltme

Limit yükleme işlemleri bittikten sonra HGS işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankalardan yapılan otomatik ödeme talimatı ve diğer işlemler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Limit işlemleri aynı zamanda banka hesabından da görüntülenebilmektedir. Bankaların bu hizmeti ile birlikte mobil işlemler ile limit işlemleri yapılabilir. Bankalar genel olarak belirli bir komisyon karşılığında bu işlemleri yapmaktadır. Limitlerin geneli HGS gişelerinden de kontrol edilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte HGS veren bankalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN