Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni ler lık avantaj sağlayacak

Giriş Tarihi: 29.12.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 16:49
Yeni ehliyetler 400 liralık avantaj sağlayacak

İçişleri Bakanlığı 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren değiştirilecek yeni ler için 15 lira fiyat belirlerken, yeni ehliyetler uluslararası standartlara sahip olacağı için yıllık 415 lira alınan 'ne ihtiyaç kalmayacak. Bu da Yunanistan’a araçla gidecekler Türkler için lık avantaj sağlayacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından ayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016'dan itibaren değiştirilmeye başlanacak. leri değiştirmek isteyenler yeni yıldan itibaren sağlık raporu, 1 biyometrik fotoğraf, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ile hizmet bedeli olan 15 liranın anlaşmalı bankalara yatırıldığını gösteren ödendi belgesiyle birlikte emniyet müdürlüklerinin trafik tescil şube müdürlüklerine başvuracak.

AFİŞLE DUYURMAYA BAŞLANDI

Edirne Emniyet Müdürlüğü de yeni ehliyetlerle ilgili hazırladığı bilgilendirme afişiyle yapılacak işlemleri halka duyurmaya başladı. Afişte izlenecek yol ve gerekli evraklar anlatılırken, yeni ehliyetlerin Yunanistan'ın da aralarında olduğu 84 ülkede geçerli olduğu ifade edildi. Buna göre özel araçlarıyla Yunanistan'a gidecek olanların 415 liraya '' alma zorunluluğu da ortadan kalmış oldu. Yeni ehliyetlerin 15 liraya mal olduğu düşünüldüğünde lık bir avantaj sağlayacak. Yeni tip ehliyetler tek basım merkezinden sürücülere posta yoluyla gönderilecek.


ŞUANDAKİ SİSTEM NEYDİ?

Türkiye'den Yunanistan'a özel araçları ile gidecek olanların mecburen uluslararası ehliyet alması gerekiyordu. Gümrüklerdeki TURİNG istasyonlarından alınabilen uluslararası ehliyetler için 1 yıllık 415 lira, yenileme için ise 224 lira ödeniyordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni ehliyetler 400 liralık avantaj sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN