Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyası yasta

Mustafa Koç'un ani vefatı iş dünyasında adeta şok etkisi yarattı. Türkiye için büyük bir kayıp olarak değerlendirildi

Giriş Tarihi: 22.1.2016
İş dünyası yasta
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un vefatı iş dünyasını yasa boğdu. İş dünyasının önde gelen isimleri arka arkaya yayımladıkları başsağlığı mesajlarında Mustafa Koç'un ailesine taziyelerini iletirken, Koç'un ülke ekonomisine yaptığı katkıya vurgu yaparak "Türkiye çok önemli bir değerini kaybetti" dedi.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı
BÜLENT ECZACIBAŞI

SEVGİLİ ARKADAŞIM...

En yakın arkadaşlarından Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, taziye mesajında "Sevgili arkadaşım Mustafa Koç'un ani kaybının sarsıntısı ve derin üzüntüsü içindeyim. Genç yaşlarımızda başlayan dostluğumuz, başta TÜSİAD olmak üzere birçok iş örgütünde süren ortak çalışmalarımızla pekişti. Mustafa Koç, yetkin bir iş insanı, samimiyetle herkesin iyiliğini isteyen özel biriydi. Aramızdan ayrılışı, sadece Koç Topluluğu için değil, tüm iş dünyamız ve ülkemiz için büyük bir kayıptır" yorumunda bulundu.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı
GÜLER SABANCI


YÜCE GÖNÜLLÜ...
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da 'sevgili dostum' diye başladığı taziye mesajında, şunları söyledi: "Ülkemiz iş dünyası çok sevilen, yüce gönüllü ve çok kıymetli bir evladını genç yaşta kaybetmiştir. Ekonomimizin ve sanayimizin gelişimine büyük katkıları ve emeği olmuş on binlerce kişiye istihdam yaratmış, vakıf çalışmalarında, toplumsal gelişmede örnek işler gerçekleştirmiş, uluslararası itibarıyla tanınmış sevgili Mustafa Koç'un genç yaşta aramızdan ayrılması hepimiz için büyük kayıptır."

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı
FERİT ŞAHENK

ARKADAŞIM, KARDEŞİM...

Koç'un vefatının ardından taziye mesajı yayınlayan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, "Çok sevgili arkadaşım, kardeşim, Koç ailesinin değerli evladı, zaman zaman dertleştiğimiz, zaman zaman sevincimizi paylaştığımız, varlığından hep gurur duyduğum Mustafa Koç artık yok... Kederimiz sonsuz, yeri hiç doldurulamayacak. Mustafa sen bizim, Türkiye'nin; büyük Koç camiasının kalbinde her daim var olacaksın. Mekânın cennet olsun. Koç ailesinin, Koç camiasının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin" dedi.

TÜSİAD

DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

TÜSİAD ailesi olarak derin bir üzüntü içindeyiz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında olağanüstü büyük hizmetlerde bulunmuş değerli bir dostumuzu kaybettik. Şükran ve minnetle anacağız.

Zorlu Holding YKB
Ahmet
NAZİF ZORLU

Türkiye çok iyi bir insanı, çok iyi bir işadamını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun.

Anadolu Grubu YKB
TUNCAY ÖZİLHAN


Çok kıymetli bir dostu, arkadaşı ve işadamını kaybettik. Hepimiz için şok oldu. Çok üzüntülüyüz. Onun için fazla söyleyecek bir şey bulamıyorum. Herkesin başı sağ olsun, Allah ailesine sabır versin.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı
SUZAN SABANCI DİNÇER

HAYIRSEVER, ARKADAŞ CANLISI BİR İNSANDI
Çok iyi bir dost, değerli bir işadamı; ülkesini layıkıyla ve en iyi şekilde temsil eden, yaşama bağlı, hayırsever, arkadaş canlısı, çok kıymetli bir insandı. Genç yaşta kaybetmenin derin acısı içindeyim.

ES Medya Yönetim Kurulu Başkanı
ETHEM SANCAK


İş dünyası üzgün. Bir numaralı iş liderini kaybetti, ülkeye büyük katkıları vardı. Atalarından, babalarından aldığı işleri büyüttü. Bir Türk, dünya markası yarattı.

Demirören Yönetim Kurulu Başkanı
ERDOĞAN DEMİRÖREN

16 yaşından beri tanıdığım bir komşumu kaybettim. Çok hüzünlüyüm. Türkiye büyük bir işadamını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Allah ailesine, dostlarına sabır versin.

TIM Başkanı
MEHMET BÜYÜKEKŞİ


KATMA DEĞERLİ ÜRETİMDE BÜYÜK ROL OYNADI
Merhum Mustafa Koç Türkiye'de geleneksel sanayi modelinden yüksek katma değerli üretim ve ihracat modeline geçişte büyük rol oynadı. Genç yaşta kaybetmemiz üzüntümüzü daha da artırıyor.

Kibar HOLDİNG YKB
ALİ KİBAR

Çokbaşarılı hayırsever bir iş adamını ve dostu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Vizyonu, ilkeleri ve mütevazı kişiliğiyle iş dünyasına her zaman örnek olmuştur. Mekânı cennet olsun.

FİBA HOLDİNG YKB
HÜSNÜ ÖZYEĞİN

Değerli dostumu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayım. Mustafa V. Koç öncü, başarılı bir iş insanı ve duyarlı bir sivil toplum lideri olmanın yanı sıra çok değerli bir eş, baba, samimi ve güvenilir dost olarak hep kalbimizde yaşayacak.

MÜSİAD Başkanı
NAİL OLPAK


BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI
Başkanlığını yaptığı Koç Holding ile büyük başarılara imza atan Mustafa Koç, yaptığı yatırım ve faaliyetlerle Türkiye'ye önemli katkılarda bulundu. Kendisine rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

TOBB Başkanı
Rifat Hisarcıklıoğlu


Türkiye, tüm girişimcilere rol model olan, on binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan, ekonomimizin en önemli aktörlerinden birisini kaybetmiştir. Üzüntümüz çok büyük.

İSO Başkanı
ERDAL BAHÇIVAN


Genç yaşta ve hayatının en verimli döneminde kaybetmiş olmak acımızı daha da büyütmektedir. Sahip olduğu vizyonla, ülkemize, ekonomimize, sosyal ve eğitim hayatımıza yaptığı hizmetlerle her zaman hatıralarımızda yaşayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası yasta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN