Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MIPIM'e kamu çıkarması

MIPIM'de bu yıl yerel yönetimler sahnedeydi. Aralarında Antalya ve Balıkesir belediyelerinin de bulunduğu 8 yerel yönetim yabancıdan tam not aldı

Giriş Tarihi: 23.3.2016
MIPIM'e kamu çıkarması

Dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM'e bu yıl kamu damgasını vurdu. Aralarında Antalya, Ordu, Balıkesir ve Hatay Büyükşehir Belediyeleri'nin bulunduğu 8 yerel yönetime yabancı yatırımcıların ilgisi yoğun oldu. Son zamanda yaşanan bazı olumsuz olaylara rağmen yabancı yatırımcıda herhangi bir tereddüt görmediklerini söyleyen belediye başkanları, daha önce planladıkları görüşmeleri gerçekleştirdiklerini hatta yeni yatırımcıların kendilerine ulaştıklarını bildirdi.

YABANCIDA KAYGI YOK
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, son dönemde Almanya, Hollanda ve çok sayıda Avrupa ülkesi ile görüştüklerini belirterek, "Bandırma'da düşündüğümüz liman ve sanayi ile ilgili Hollandalı bir şirketin yetkilileri 'Buraya 15 milyar dolar yatırım yapmaya hazırız' diyorlar. Yabancı yatırımcıda algımızın kötü olduğuna dair bir şey yok" dedi. Türkiye'nin dinamik bir ülke olduğunu kaydeden Ugur, geçici bazı arızaların olduğunu, bunların zamanla çözüleceğini ve yabancı yatırımcıda kaygı olmadığını aktardı.

ANTALYA'YA YATIRIM YAPAN KAYBETMEZ
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini MIPIM'de dünya vitrinine çıkardı. Geçen yıl ilk kez fuara katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi, aldığı olumlu geri dönüşlerin ardından bu yıl da ciddi yatırımlarla projelerini dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yaklaşık 20 bin katılımcı ile paylaştı. Antalya'nın 'çılgın' projelerini Fransa'da görücüye çıkardıklarını söyleyen Belediye Başkanı Menderes Türel, yatırımcıların projelerle yakından ilgilendiğini ifade etti. Dünya yatırımcılarının ilgiyle takip ettiği bir cazibe merkezi haline dönüştüğünü ifade eden Başkan Türel, MIPIM aracılığıyla kurulacak işbirliğinin kentin metrekare fiyatlarının da değerlenmesine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MIPIM'e kamu çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN