Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arıkan Mensucat hedefini yakalıyor

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Arıkan Mensucat hedefini yakalıyor

’ın önemli markalarından Arıkan Mensucat, üretimden ihracata kadar geçen tüm sürelerde en iyi olmanın gayreti içinde. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Arıkan hedeflerini anlattı

Arıkan Mensucat Sanayi ve A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arıkan, pamuk ipliği ve örme kumaş üretimi alanında faaliyet gösteren bir firma olarak, standartlarındaki kalite anlayışıyla gelişen teknolojiyi takip ettiklerini ve müşterilerine daima yeni ürünler sunduklarını söyledi. Arıkan, "Yaşama katılan değer" olma hedefini yakalamak istediklerini ve sektörün önemli üreticilerinin arasında olmayı başardıklarını belirtti.

ÖRNEK KURULUŞ OLDU
Geçmişi yarım asır öncesinde pamuk ticareti ve çırçıra dayanan işletmenin ikinci kuşağı olarak bugün 280 bin metrekare alanda 2 bine yakın çalışanıyla dünya standartlarında üretim yapan Arıkan Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş., ürettiği ürünleri dünyanın önde gelen pazarlarına ihraç ediyor. "Vizyonumuz kaliteyi temel ilke olarak gören ve geliştiren ekip ruhu ile çalışmak" diyen Mahmut Arıkan, "İnsan kaynakları, bina, teçhizat ve laboratuvarları ile kurumsal yapılanmasını tamamlamış ve bu çalışmaları uluslararası kuruluşlarca belgelenmiş, örnek bir kuruluş olmayı istiyoruz" diye konuştu.

'BABAMIZIN BIRAKTIĞI MİRAS'
Girişimcilik ve sanayi kültürü konusunda babaları Osman Arıkan'dan çok şey öğrendiklerini belirten Mahmut Arıkan, "Bu felsefe ışığında çalışmalarımız meyvesini vermeye başladı. Babam Osman Arıkan'ın sektörü devralırken bize bıraktığı en büyük sermaye, en iyi hammadde tedarikini yapmayı öğrenmek, üretimde en son teknolojiye sahip makineleri kullanmak, en kalifiye, işinde uzman elemanlarla çalışmak, ürünü düzenli kalite-kontrol sürecinden geçirmek, en iyi ürünü üretmek, çevreyle barışık, yaşama saygılı bir üretim süreci oluşturmak ve müşteriyi kazanmayı dost kazanmak saymak olmuştur. Arıkan Tekstil'in değeri bu ilkelerle artmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arıkan Mensucat hedefini yakalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN