Toplu taşımada tarihi dönüşüm

Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde ulaşımı sağlayan minibüsleri kaldırarak, tek çatı altında topladığı sistemle modern ulaşım araçlarını hizmete sundu

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Toplu taşımada tarihi dönüşüm
Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde toplu taşıma ulaşımını sağlayan yıllanmış dolmuşları kaldırarak yerine hizmete sunduğu modern ulaşım araçlarıyla vatandaşların daha konforlu ve güvenli seyahat etmelerine imkân sağladı. Yıllardır belediye otobüsü, özel halk otobüsü ve dolmuş şeklinde verilen ve hem şehir içi trafiğinin aksamasına hem seyahat eden vatandaşların büyük zorluklar yaşamasına neden olan toplu taşıma hizmetinin, artan nüfus, konfor ve mevsimler şartlara ayak uyduramaması nedeniyle tamamen yenileyen Büyükşehir Belediyesi, yeşil, dostu ve konforlu yeni toplu taşıma filosuyla sadece yolculara değil şehir içi trafiğine de nefes aldırdı.

REKABET KALDIRILDI
Ulaşımda tarihi dönüşümü hep beraber başardıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Toplu taşımada dönüşüm için bastıkları düğmeyle hem engelli kardeşlerimizin tam erişeceği, hem de tüm vatandaşlarımızın daha konforlu yolculuk yapacağı toplu taşıma araçlarını hizmete sunduk. Ulaşımı tek çatı altında toplayarak dolmuşların hem kendi hem de diğer hatlar arasında yaşadıkları rekabet yüzünden meydana gelen kazaları da önlemiş olduk. 340 modern araçla toplu taşımayı çok güçlü hale getirdik. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturan engelli kardeşlerimiz erişimi olan araçları beklemek zorunda kalmayacak. Çünkü tüm araçlarımız engelli kardeşlerimizin rahatça erişebileceği, engelli rampası olan ve rahatça binebileceği bir fiziki şartları taşıyor" diye konuştu.

KAHRAMAN KART
Ulaşımdaki bozuk para gibi birçok sıkıntıyı ise elektronik kart sistemiyle çözdüklerini dile getiren Başkan Erkoç, ayrıca otobüslerin kamera ve araç takip sistemleriyle de hem güvenlik yönünden hem de takip yönünden çok donanımlı halde olduğunu söyledi. Başkan Erkoç, "Kentimizde bireysel araç kullanımı çok fazla. 'miz dışarıda petrol ithal eden bir ülke. Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını tercih etmesiyle beraber ülke ekonomisine de önemli katkıda bulunmuş olacağımızı düşünüyorum" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu taşımada tarihi dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN