Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HGS geçiş ihlali ve kat bakiyes sorgulama işlemleri!

HGS geçiş ihlali ve bakiye sorgulama işlemleri PTT resmi ineternet sitesi üzerinden kolayca yapılabiliyor. HGS geçiş ihlali ve bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar faiz cezası yemeden ödemelerini planlayabiliyorlar. HGS geçiş ihlali ve bakiye sorgulama işlemlerine dair daha fazla bilgi haberimizde yer almaktadır.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 12:39 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 12:39
HGS geçiş ihlali ve kat bakiyes sorgulama işlemleri!

Son dönemlerde motorlu araç kullanımı yaygınlaşması ile ve buna benzer sorunlar günümüzde ortaya çıkmıştır. 'de bu gibi sorunları aşmak amacı ile çokça çalışma ve de yenilikler yapılmıştır. Bu yapılmakta olan yenilikler trafik yoğunluğunu azaltmak amacı ile yapılmaktadır. Bahsettiğimi yapılmakta olan yeniliklerden bir tanesi ve en önemlisi de HGS yani açılı olan Hızlı Geçiş Sistemidir. HGS uygulaması ile gişelerde bekleme nedeni ile oluşmakta olan trafik yoğunluğu ortadan kalkmıştır. Bu HGS uygulaması kart ve de etiket ile işlem yapılmaktadır. HGS kartı üzerinde bulunmakta olan barkodu okumaya yarayan bir teknoloji sistemi bulunmaktadır. HGS uygulama üzerinde kartınıza TL yükleyebilirsiniz yani herhangi bir ücret ödemek için durmanıza gerek kalma. Devletin vatandaşlar için uygulamaya koymuş olan E- devlet sistemi üzerinden HGS geçiş ihlali sorgulama işlemi yapılabilmektedir. E- devlet sistemi üzerinden HGS sorgulama işlemlerini çok kolay ve pratik bir şekilde online olarak yapabilirsiniz. Siz de e- devlet sistemi üzerinden HGS sorgulama işlemi yapmak istiyor iseniz yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde adım adım takip edebilirsiniz.

E- devlet sistemi üzerinden HGS sorgulama işlemi yapmanı için öncelik olarak e- devlet şifreni olması gerekmektedir. E- devlet şifreniz yok ise çok basit bir işlem ile e- devlet şifresini temin edebilirsiniz. İlk olarak sizlere ne yakın olan herhangi bir PTT şubesine gitmelisiniz ve oradan talep edeceğini e- devlet şifresi için 2 TL işlem ücreti ve de kimlik kartını ile çok kolay bir işlem ile e- devlet şifrenizi alabilirsiniz. E- devlet şifrenizi aldıktan sonra HGS geçiş ihlali sorgulama işlemi için e- devlet sisteminin resmi sayfasına girmeni gerekir. Ve girdiğiniz e- devlet sayfasında ekranda çıkacak olan Kimliğimi Doğrula yazısına tıklamanız gerekir. Yazıya tıkladığınız zaman almış olduğunuz e- devlet şifresini ve de TC kimlik numaranızı doğru ve de eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekecek. Açılmış olan sayfada HGS geçiş ihlali kayıtlarınızı en detaylı bir şekilde görmeniz mümkün olacaktır. HGS müşteri hizmetleri resmi sitesinden HGS geçiş ihlali sorgulama yapmanız için gerekli sayfaya girdiğinizde sağ üst tarafta bulunmakta olan Geçiş İhlali Sorgula yazısına tıklayınız ve Geçiş İhlali Sorgulama işlemi yapmanız için kullanmış olduğunu aracınızın plaka numarasını yazdıktan sonra aşağı kısımda bulunan güvenlik kodunu ilgili kutucuğa doğru bir şekilde yazınız. Daha sonra ise sorgula yazısına tıklayınız. Açılmakta olan sayfada geçiş ihlal kayıtlarınızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. HGS bakiye sorgulama işlemi yapmak istiyor iseniz HGS müşteri hizmetler ana sayfasında sağ üst köşede bulunmakta olan Müşteri Hizmetleri Giriş yazısına tıklamanız gerekir. Bakiye sorgulama işlemi yapmanız için site üzerinden üyeliğiniz olması gerekir eğer üyeliğiniz yok ise giriş bölümünden üyeliğinizi yapabilirsiniz. Üyeliğinizi yaptıktan sonra bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HGS geçiş ihlali ve kat bakiyes sorgulama işlemleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN