Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan memurlara müjdeyi verdi

Başbakan Binali , FETÖ'nin girişimi sonrası kamuda, özel sektörde birçok alanda devam eden operasyonlar ve süreçleri hakkında önemli açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 1.8.2016 17:37 Güncelleme Tarihi: 1.8.2016 17:38
Başbakan memurlara müjdeyi verdi

Gazetelerin Ankara temsilcileri ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda kahvaltıda bir araya gelen Binali , sohbet sırasında memurların merakla beklediği yıllık izin iptallerinin ne zaman kaldırılacağına dair de konuştu.

Yıldırım yıllık izin iptallerinin fazla süreceğini sanmadığını önümüzdeki birkaç hafta içerisinde hayatın normale döneceğini belirtti. Hac dönemine denk gelmesi nedeniyle o hacca gidecek olan memurların izin iptallerinden muaf tutulduğunun da altını çizdi.

YILLIK İZİNLER 18 TEMMUZ'DA İPTAL EDİLMİŞTİ

18 Temmuz'da yayımlanan 2016/16 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle tüm yıllık izinler ikinci bir emre kadar iptal edilmişti.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Başbakanlık Genelgesi'nde, "Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar, en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir." ifadesine yer verilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan memurlara müjdeyi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN