Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Albayrak 9 ni bizzat açacak

ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın, hem müşteri memnuniyetini artırmak, hem istihdam yaratmak için büyük önem verdiği elektrik dağıtım şirketlerinin kuracağı merkezlerinde son aşamaya gelindi. 2 bin 400 kişiye yeni istihdam sağlayacak olan 9 çağrı , ekimden itibaren iki ay içinde hizmete girecek. Albayrak’ın, bu çağrı merkezlerinin açılışına bizzat katılmak istediği belirtildi.

Giriş Tarihi: 23.9.2016 09:56 Güncelleme Tarihi: 23.9.2016 11:18
Bakan Albayrak 9 çağrı merkezini bizzat açacak

Bakanlık, ağustos ayı başında yatırımlarının ekim ayına kadar tamamlanmasını istemişti. Bu kapsamda çalışmalar son aşamaya geldi. Dağıtım şirketlerinin halen bin dolayında olan çağrı merkezi çalışan sayısı da 3 bin 400'e çıkacak.

5 BİN TEKNİK ELEMAN

Sektörün, çağrı merkezlerinin yaratacağı ek maliyet nedeniyle endişeli olduğu da biliniyor. Habertürk'ün haberine göre Bakanlığı'nın dağıtım şirketlerine verdiği "hizmet kalite karnesi" doğrultusunda arızalara daha hızlı müdahale edilmesi için de 5 bin teknik eleman istihdam edilecek.

24 saat kesintisiz hizmet verecek şekilde çağrı merkezi kurulacak. Müşteri, 20 saniyede sorununu aktarabilecek.

ALBAYRAK BİZZAT AÇACAK

Türkiye'nin farklı illerinde 9 yeni çağrı merkezi açılacak. Ekim ayında başlayacak çağrı merkezi açılışları, iki ay içinde tamamlanacak. Yıl bitmeden çağrı merkezlerinin tamamı açılmış olacak. Enerji Bakanı Albayrak'ın çağrı merkezi açılışlarını bizzat yapmak istediği belirtildi.

KÜLAHLARI DEĞİŞİRİZ DEMİŞTİ

Bakanı Berat Albayrak,elektrik dağıtım sektörünü müşteri memnuniyeti için gereken adımları geciktirmemeleri konusunda uyararak, "Çağrı merkezi yatırımlarını ekim ayına kadar tamamlayın. Yakından takip ediyorum. İyileşme yoksa külahları değişeceğiz. Gerekeni yaparız. Kimse kusura bakmasın" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Albayrak 9 çağrı merkezini bizzat açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN