Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Birileri operasyon yapıyor boş verin işimize bakalım"

’ye yönelik algı operasyonu yürütüldüğünü söyleyen Enerji Bakanı Berat Albayrak, “Boş verin bunları, biz işimize bakacağız. Büyümeye ve güçlü duruşa devam edeceğiz” dedi Notumuzu düşüren Moody’s’e sert tepki gösteren Bakan Albayrak, ekonomimizin bu noktaya notçularla gelmediğini vurgulayarak “Biri notu indirmiş, kaldırmış vız gelir tırıs gider” diye konuştu

Giriş Tarihi: 29.9.2016 10:18 Güncelleme Tarihi: 29.9.2016 10:41
Birileri operasyon yapıyor boş verin işimize bakalım

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın mayıs ayında dağıtım şirketlerine yönelik uyarısının ardından müşteri memnuniyeti ve hizmet odaklı ilk çağrı merkezi Denizli'de devreye girdi. Bereket Enerji Grubu'nun ADM-GDZ Çağrı Merkezi'nin açılışında konuşan Bakan Berat Albayrak, 'ye yönelik algı operasyonlarına dikkat çekti. Albayrak, felaket tellallığı ve algı yönetimine kulak asılmaması gerektiğini ifade ederek, "Birileri operasyon yapıyor, boş verin bunları... Biz işimize bakacağız. Hakikat çerçevesinde sonuna kadar mücadelemizde uyanık teyakkuz halinde olarak 'nin küresel ve bölgesel kırılmaların yaşandığı bu bölgede rolünü taşımaya devam edeceğiz" dedi.

'OYUNUN FARKINDAYIZ'

Algı operasyonlarına rağmen ülke olarak büyümeye ve güçlü duruşa devam edileceğini ifade eden Albayrak, şu değerlendirmede bulundu: "Bütün oyunun farkındayız. Hazine ihalelerindeki talebe, borçlanma maliyetlerine bakıyorsunuz, her geçen gün iyiye gidiyor. küresel oyunun içerisinde bölgedeki en güvenilir istikrarlı partner olmaya devam edecek."

BAKAN ALBAYRAK'TAN MOODY'S' NET CEVAP!

MOODY'S'E SERT TEPKİ

Kredi derecelendirme kuruluşlarının operasyonlarına rağmen faizlerin düştüğünü belirten Albayrak, "Türk ekonomisi artık eski ekonomi değil. Biz bu noktaya Moody's, S&P, Fitch ile gelmedik. Ekonomi olarak rol ortada biri notu indirmiş, kaldırmış vız gelir tırıs gider. Türkiye, 2003'ten Mayıs 2013'e ekonomik anlamda destanlar yazarak geldi. 2016'da başımıza gelmeyen kalmadı. 2017'den itibaren Türkiye ekonomi destanı yazmak için harekete geçmiştir" dedi.

15 TEMMUZ MİLAT OLDU

Enerji Bakanı Albayrak, yılsonuna doğru yerli kömür ve güneş ihalesi yapacaklarını belirterek, "Türkiye'nin bölgede üretim ve Ar-Ge merkezi olmasına yönelik adımlar atacağız" dedi. "15 Temmuz öncesinden daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun farkındayız" açıklaması yapan Albayrak, şöyle konuştu: "Türkiye 15 Temmuz'da çok büyük bir milat yaşadı. Siyasi, ekonomik ve kültür olarak... 15 Temmuz kelimelerin tükendiği 79 milyonunun ülkesine demokrasisine canını hiçe sayma pahasına sahip çıktığı bütün dünyaya haykırdığı bir tarih olarak deftere geçti." Açılışta konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Bereket Enerji'ye darbecilerin elektriğini kesmesi nedeniyle teşekkür etti. Zeybekci, "15 Temmuz gecesinde Denizli'den 500'ün üzerinde komandonun Çardak Havaalanı'ndan Ankara'ya götürülme operasyonunda bir dakika tereddüt göstermeden elektrikleri kesmesi adına teşekkür ediyorum" dedi.

BAKAN ALBAYRAK'TAN ERMENİSTAN UYARISI

VENEZUELLALI BAKAN BİZİ TEBRİK ETTİ

Bakan Albayrak, yaklaşık bir ay önce Venezüella'dan bir heyet geldiğini belirterek, "İlgili Dışişleri Bakanı, 'Sizleri tebrik ediyoruz. Dünya rekoru kırdınız. 79 milyon insanınızla bizim 2002'de elde ettiğimiz, darbeyi tersine çevirme rekorunu 10-15 saatte püskürtüp süreci alaşağı ederek kırdınız' sözleriyle tebrik etti" diye konuştu.

9 İLDE 2 BİN KİŞİYE İSTİHDAM İMKANI

AD M-GDZ Çağrı Merkezi, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz'ın katılımıyla açıldı. 9 ilde açılacak çağrı merkezlerinde 2 bin 28 kişi çalışacak. Çağrı merkezlerinin açılacağı diğer iller ise Tekirdağ, Kars, Adana, Rize, Trabzon, Konya, Şanlıurfa ve Adıyaman olacak. Ayrıca sahada da dağıtım şirketlerinin hizmet kalitesini artırmak için toplamda yaklaşık 5 bin teknik personel alımı yapılacak.

ELEKTRİK ABONELERİNE 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketleri tarafından kurulacak çağrı merkezlerine yönelik hizmet kalitesi ve performans göstergelerinin belirlenmesine ilişkin çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Yapacağımız düzenleme ile hizmet sağlayıcılara 24 saat kesintisiz şekilde erişimin sağlanması, şikâyet ya da taleplerin gerekmesi halinde tüketici hizmetleri temsilcileriyle görüşülerek çözüme kavuşturulması amaçlanmaktadır. Cevap ve bilgilendirme için yapılacak geri dönüşler vatandaşlarımıza; e-posta, telefon, SMS yoluyla ya da yazılı olarak yapılacak" diye konuştu.

BAKAN ALBAYRAK TELEFONU AÇTI

Bakan Albayrak Denizli'deki çağrı merkezinde bir abonenin şikâyetine telefonla yanıt verdi. Bakan Albayrak, Muğla'nın Milas ilçesi Dört Tepe köyünden ev kadını Hanife Kurt'un sokak aydınlatmasının yanmamasına yönelik şikâyetine, "En kısa sürede sorun çözülecek" yanıtını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Birileri operasyon yapıyor boş verin işimize bakalım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN