Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell’den 100 milyon hedefi

Sesli görüşmeden bilgi depolamaya kadar verdiği tüm hizmetleri tek çatı altında ve internet üzerinde sağlamaya başlayan Turkcell’in yeni hedefi 100 milyon abone

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Turkcell’den 100 milyon hedefi
Turkcell'in üçüncü çeyrek sonuçlarını ve yeni data operatör modeli Lifecell'i anlatan şirketin Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bölgesel bir operatör haline gelmeyi hedeflediklerini söyledi. Terzioğlu, "100 milyon abonelik bölgemizde güçlü bir operatör haline gelmeyi hedefliyoruz. 2016-2018 yılları arasında yüzde 10-15 arasında büyüme, yüzde 32-35 arasında kârlılık ve yüzde 17'ye varan oranlarda yatırım hedefimiz var" dedi. Dünyada ilk kez sadece internet üzerinden iletişim çözümleri sunan Turkcell'in yeni operatörü lifecell'i de tanıtan Terzioğlu, "Şu anda nispeten küçük olduğu için Kıbrıs'ı seçtik. Daha sonra Türkiye'ye de bu hizmetleri vermeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki yıl Türkiye'de devreye almayı hedefliyoruz. Şu anda Türkiye'deki datanın yüzde 95'i yurtdışında tutuluyor. Bunu aşmak için yeni yatırımlar yapıyoruz" şeklinde konuştu.

MOBİL DATA % 97 ARTTI
Terzioğlu, büyümenin ana lokomotifinin data olduğunu belirterek, "Sadece mobil data gelirimiz geçen yılın aynı dönemine göre 4.5G'nin de etkisiyle yüzde 97 artarak 1 milyar 430 milyon TL'ye çıktı" dedi. Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı ise adada yeni markaya yoğun ilgi olduğunu, bir haftada bin aboneye ulaştıklarını kaydetti.

YURTDIŞI YAYIN HAKLARINI İSTERDİK
Maçların yayın hakkının Digiturk tarafından satın alındığı ihaleyi de değerlendiren Terzioğlu, alt lisanslar konusunda istekli olduklarını belirtti. Terzioğlu, "Yurtdışı yayın ihalesi ayrı bir şekilde çıksaydı onu almak isterdik. Çünkü yurtdışında yaşayan Türkler nereden seyredecek maçları. Ya cepten ya da mobil telefondan" dedi.FİNANCELL MOBİL ÖDEME İÇİN KART ÇIKARMAYA HAZIRLANIYOR
Son dönemde birçok şirketin girdiği mobil ödeme sistemleri alanında yüksek büyüme rakamları yakaladıklarını belirten Terzioğlu, mobil ödemede 3 milyon müşteriye ulaştıklarını ve Paycell markası ile de önümüzdeki yıl bir kart piyasaya süreceklerini belirtti. Finansman sektöründeki toplam kredi adedinin yüzde 85'ini yaptıklarını belirten Terzioğlu, lisanslı ödeme şirketi ile bu alanda iddialı olmak istediklerini vurguladı. Şirket, finansman sektöründeki toplam kredi tutarının da yüzde 12'sini gerçekleştiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell’den 100 milyon hedefi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN