Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2020’de yeniden büyümeye başlarız

İEİS Başkanı , “Uygulamaya konulan yapısal reformların etkisiyle 2020 yılında ülkemiz yeniden büyüme sürecine girecektir” dedi

Giriş Tarihi: 30.3.2019
2020’de yeniden büyümeye başlarız
İLAÇ Eczacı İşverenleri Sendikası Başkanı Nezih Barut, Türkiye ilaç endüstrisinin ileri teknolojiye dayanan ve katma değeri yüksek yapısıyla ülkenin sanayi dönüşümüne destek veren sektörlerin başında geldiğini söyledi. "Endüstrimizin küresel çapta etkiye sahip bir oyuncu olabilmesi için Ar-Ge kapasitesinin artması ve özellikle biyoteknoloji alanında söz sahibi olması bu dönüşümde kilit öneme sahip" diyen Barut, bu kapsamda endüstri olarak sürekli yeni teknolojilere, Ar-Ge'ye, endüstrinin geleceği olan biyoteknolojiye büyük tutarlarda yatırım yaptıklarını söyledi.

2020'DE BÜYÜME SÜRECINE GIRERIZ
Ekonomide yeniden dengelenme sürecinin başarıyla yürütüldüğünün altını çizen Barut, "Enflasyonla etkin şekilde mücadele için alınan tedbirler umut verici. Bu kapsamda enflasyon düşüşe geçmiş durumda. Bu gelişmeyle birlikte faizlerin de düşmesini ve ekonomik aktivitenin yakın zamanda hareketlenmesini bekliyoruz. Uygulamaya konulan yapısal reformların etkisiyle 2020 yılında ülkemiz yeniden büyüme sürecine girecektir" ifadelerini kullandı.

ETKIN BIR TEŞVIK SISTEMI KURULMALI
İlaç endüstrisinin küresel rekabet gücünün önündeki en önemli engelin mali disiplin odaklı ilaç politikaları olduğunu vurgulayan Barut, "Sektör dengeli politikalarla desteklenmeli. Bunun yanında sektörün yapısal dönüşümü için etkin bir teşvik sistemi de kurgulanmalı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2020’de yeniden büyümeye başlarız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN