Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SON DAKİKA: 1000 TL E Devlet sayfası! 1000 TL yardım parası başvuru nasıl yapılır, kimlere verilecek ve şartları neler?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında 2 milyon aileye verilecek olan 1000 TL'lik sosyal yardım desteği paraları hakkında son dakika haberleri peş peşe geliyor. Bilindiği üzere, 1000 TL'lik başvuru hakkındaki detaylar Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı. Tam bu noktada, ' kimlere veriliyor, başvurusu nasıl yapılır ve şartları neler?' sorusunun yanıtı merak ediliyor. Edinilen son dakika bilgisine göre, Bakanlık tarafından 1000 TL yardım parası E Devlet sayfası erişime açıldı. Peki, 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır, başvuru şartları neler ve kimler yararlanabilir? İşte, 6 Nisan 1000 TL sosyal yardım parası e-Devlet ile sorgulama ekranı!

Giriş Tarihi: 7.4.2020 09:29 Son Güncelleme: 8.4.2020 11:14 ABONE OL
SON DAKİKA: 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama E Devlet sayfası! 1000 TL yardım parası başvuru nasıl yapılır, kimlere verilecek ve şartları neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen bin liralık desteği hakkında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. İhtiyaç sahibi 2 milyon aileye dağıtılacak olan 1000 TL'lik sosyal yardım parası ödemeleri E Devlet ekranı üzerinden kolaylıkla öğrenilebiliyor. Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından sürece dair detaylar kamuoyuna duyurulmuştu. Bu yönde, ihtiyaç sahibi olan ve bu ödemelerden yararlanmak isteyen vatandaşlar da ' kimlere verilecek, başvurusu nasıl yapılır ve şartları neler?' sorularına yanıt arayama başladı.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, KİMLERE VERİLİYOR?

Bakan Selçuk, 1000 TL sosyal yardım parası başvuru süreci hakkında bilgi verirken bu ödemelerden yararlanmak için herhangi bir başvuru gerekmediğini belirtti. Böylelikle, sosyal yardım parası başvurusu hakkındaki süreç netleşmiş oldu. Yardımdan faydalanacak olanlar kişiler, devlet tarafından otomatik olarak belirlendi.

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA E DEVLET EKRANI! 6 NİSAN

Gelen son dakika haberine göre, yardımı hak edip etmediğini bilmeyen vatandaşlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından E Devlet sorgulama ekranı erişime açıldı. Peki, 6 Nisan sosyal yardım parası nasıl alınır, şartları neler? 1000 TL yardım parasından kimler yararlanacak ve ne zaman verilecek?

İşte, 1000 TL sosyal yardım parası E Devlet sorgulama sayfası ile sürece dair tüm merak edilenler!

ARKADAŞINA GÖNDER
SON DAKİKA: 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama E Devlet sayfası! 1000 TL yardım parası başvuru nasıl yapılır, kimlere verilecek ve şartları neler?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA