Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erzurum Teknik Üniversitesi

Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı'dir. Eğitim Öğretim başlama yılı 2012'dir.İlk öğrencilerini Matematik,İktisat,işletme. Makine Mühendisliği,Moleküler Biyoloji Ve Genetik bölümlerinden almıştır.' 2013 yılında ise Tarih,İnşaat Mühendisliği bölümlerini de açmıştır.

Vizyon
Toplumla iletişim halinde bulunarak bölgenin problemlerine bilimsel çözümler üretecek sosyal ve ekonomik çalışmalar yapan, yaşam boyu öğrenmeyi temel ilke kabul ederek bilginin ve sanatın tüm toplum katmanlarına yayılmasına katkıda bulunan ve bölgesinde yüksek teknoloji konularında araştırma altyapısı eksikliğini gidererek ileri teknoloji konularında araştırma üssü olmayı hedefleyen bir dünya üniversitesi olmak.

Misyon
Bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası önemli projelere imza atmak, ülkenin sosyo - ekonomik sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar yapmak, bilimsel bakış açısına sahip, sanatsal ve kültürel düzeyi yüksek, katılımcı, özgür düşünen ve ahlaki değerlere sahip bireyler yetiştirmek.
Fakülteler
*Fen
*Mühendislik & Mimarlık
*Sağlık Bilimleri
*Spor Bilimleri
*Edebiyat
*İktisadi ve İdari Bilimler
Enstitüler
*Fen Bilimleri
*Sağlık Bilimleri
*Sosyal Bilimler

Yüksek Okullar
*Yabancı Diller
HABERLER Erzurum Teknik Üniversitesi ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 01 Erzurum Teknik Üniversitesi haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN