Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihat Hatipoğlu
1955 Diyarbakır doğumlu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'de Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında Doçent, 2012 Yılında da Profesör oldu.

1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Farklı televizyon kanallarında insanlara İslam'ı anlatan programlar yaptı. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. 2011 yılından itibaren ATV'de başlayan Ramazan ve haftalık programları devam etmektedir.

Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında seri konferansları devam etmektedir. Makaleleri, panel, Diyanet Dergisi , İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

SABAH gazetesinde Ramazan sayfalarını hazırlamaktadır. Nihat Hatipoğlu, aynı zaman cuma günleri haftalık yazılarıyla okurlarıyla buluşmaktadır.

Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.
BİZE ULAŞIN