Konya'da Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'nın mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı | Video

Konya'da Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe Dırla'nın mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı | Video
02.12.2020 | 10:58

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Konya'da, 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'in öldürdüğü sevgilisi Özgür Duran'ın (32) elinden dayak yerken kurtardığı Ayşe Dırla (35), yanındaki Murat Hanlı (26) ile birlikte 900 gram eroinle  birlikte yakalanınca tutuklanmıştı. Murat Hanlı'nın 1 aylık dini nikahlı eşi olduğunu belirten Dırla'nın mahkemedeki ifadesinde, "Ben uyuşturucu kullanmıyorum. Murat uyuşturucu bağımlısı. Uyuşturucuyu kullanmak için aldı. O gün akşam eve elinde paketle geldi. Ben de görünce kızdım. Tekrar uyuşturucu bağımlısı olmasını istemiyordum. Geri götürmek istedik. Uyuşturucuyu aldığımız mahalleye geldiğimizde polis bizi yakaladı'' dedi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen pazar günü gece yarısı merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde şüphe üzerine araca düzenledikleri operasyonda, 900 gram eroin ele geçirdi. Araç içinde bulunan Murat Hanlı ve Ayşe Dırla, gözaltına alındı. Dırla'nın, Kadir Şeker'in, sevgilisi Özgür Duran tarafından dövüldüğü gerekçesiyle elinden kurtardığı kadın olduğu ortaya çıktı. Kadir Şeker, Ayşe Dırla'yı kurtarmak isterken Özgür Duran'ın ölümüne neden olmuş ve 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.


"EROİNİ GERİ VERMEYE GİTTİK"
Gözaltına alınan Ayşe Dırla ve Murat Hanlı, sorgulanmak üzere Narkotik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Ayşe Dırla ile Murat Hanlı yapılan sorgulamanın pazartesi günü adliyeye sevk edildi. Ayşe Dırla, mahkemesindeki ifadesinde Murat Hanlı ile dini nikahla birlikte yaşadıklarını belirterek, ''Murat benim 1 aylık imam nikahlı eşim. Onunla yaşıyoruz. Uyuşturucuyla bir ilgim yok. Ben uyuşturucu kullanmıyorum. Murat uyuşturucu bağımlısı. Uyuşturucuyu kullanmak için aldı. O gün akşam eve elinde paketle geldi. Ben de görünce kızdım. Tekrar uyuşturucu bağımlısı olmasını istemiyordum. Geri götürmek istedik. Uyuşturucuyu aldığımız mahalleye geldiğimizde polis bizi yakaladı'' dedi.


Ayşe Dırla, haklarında yapılan ihbar üzerine yakalanmalarıyla ilgili de, '''Ben Kadir Şeker davasında tanık olarak bulunuyorum. Dava sürecinde Kadir?i suçlamadım. Bu da Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç'ı kızdırmıştı. İhbarı onun yapabileceğini düşünüyorum.'' dedi.


Murat Hanlı'da ifadesinde, yaklaşık 60 bin lira değerindeki aracını satıp eroin aldığını belirterek, ''Arabamı sattım. Bu uyuşturucuyu kullanmak için satın aldım. Uyuşturucu satıcısı da değilim. Ayşe karşı çıktı, geri götürdük.'' dedi.


Ayşe Dırla ve Murat Hanlı, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

SON DAKİKA