HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Wenice Kid's iflas etti

Türkiye’nin yurtdışına açılan ilk çocuk giyim markası Wenice Kid’s'ni sahibi konumundaki Venice Pazarlama, Kuşam Tekstil Konfeksiyon ve Venice Grup Tekstil iflas etti.

Giriş Tarihi: 5.10.2012 10:19 Güncelleme Tarihi: 5.10.2012 10:19
Sabah.com.tr

Çok hızlı büyüyerek bir dönem başarılarıyla adından sıkça söz ettiren ve mağaza sayısını 512'ye çıkaran Wenice Kids için Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde iflas kararı verildi.

Duruşmada hakim, kayyumların ek bir rapor sunduklarını ve bir kısım kayyumların görevden aflarını talep ettiklerini belirtti. Bazı bankalar ve faktoring kuruluşlarının vekillerinin ve diğer müdahil vekillerinin dilekçeleri ve talepleri alındı.

Söz alan Avukat Fatih Gürbüz Karakoyunlu ise işten atılan 90 çalışanın vekili olarak konuştuğunu, şirket kayyumlarının istifa dilekçesi verdiklerini, yönetim kurulunun da yetkisiz olmasına rağmen, hileli iflas yapıldığını ve mal kaçırıldığının açık delili olarak ilgili belgeleri dosyaya sunduklarını belirterek, "Bu çerçevede sayın mahkemeden hileli iflas için suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz" dedi.

Wenice Kids'in eski İletişim Direktörü ve davaya müdahil olan Hasan Taşkın söz alarak, şirketin büyümesi ve gelişmesinde çalışanların büyük katkısının olduğunu, ancak gelinen noktada hiçbir çalışanının parasını tam olarak alamadığını, aylarca ücretsiz çalıştıklarını ve tüm haklarının heba edildiğini belirterek, "Avukat Fatih Gürbüz Karakoyunlu'nun dosyaya sunduğu hileli iflasla ilgili belgelerin dikkate alınmasını ve suç duyurusunda bulunulmasını, mağdur edilen tüm çalışanlarının haklarının da korunmasını talep etti.

Bütün talepler dinlendikten sonra mahkeme kararını şu kararı verdi:

"Davacıların iflasın ertelenmesi hususundaki taleplerinin reddine;

Davacılar Venice Pazarlama Tic. Ltd şti, Kuşam Tekstil Konfeksiyon Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Venice Grup Tekstil San. Ve Tic. Mağazacılık A.Ş şirketlerinin 04.10.2012 günü saat 15.06 itibariyle iflaslarına, durumun derhal iflas idaresine bildirilmesine ve iflas idaresi tarafından derhal ilanına, mahkememiz tarafından daha evvel konulan tedbirlerin kaldırılmasına karar verdi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Wenice Kid's iflas etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN