Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler e girdi

, her yıl Mayıs ayında yaptığı boy-kilo denetimini Şubat'a alınca ler panik oldu. 5 bin yemeği kesip e başladı.

Giriş Tarihi: 17.2.2013 09:20 Güncelleme Tarihi: 17.2.2013 09:43
'nin kabin memurları bu günlerde paniği yaşıyor. Türk Hava Yolları, her yıl Mayıs ayında yaptığı boy ve kilo ölçümlerini bu yıl sürpriz bir şekilde Şubat ayına aldı. THY'nin bu ani kararı sonrası 5 bini aşkın panik içinde diyete başladı. 4-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek ölçümlerde yönetmeliğe uygun ölçülerde çıkmak isteyen kabin memurlarının bir çoğu, şok diyete başladı. Airporthaber'de yer alan iddialara göre ameliyatla kilolarından kurtulmaya çalışan ler bile bulunuyor. THY'nin bu ölçümleri önceden belli olmayan anlarda yapması, hosteslerin her an hazır olmalarını gerektiriyor.

BELLİ BİR SÜRE VERİLİYOR

Kilo problemi olmayan görevlilerin de 'ne olur ne olmaz' diyerek yemekleri azalttığı belirtiliyor. Bilindiği gibi iki yıl önce THY, boy kilo kıstaslarına uymayan bazı kabin memurlarını ücretsiz izne çıkarmış, verilen sürede uygun kiloya düşmeyen kabin memurları ile yollarını ayırmıştı. Boy-kilo kriterlerine uymayan kabin personelinin ölçüm sonuçları Personel Başkanlığı/Sağlık Müdürlüğü tarafından değerlendiriliyor.

İŞTE KİLO KISTASLARI

Bayan Kabin Personeli: Kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan en fazla 6 (dahil) yukarıda, en fazla 20 (dahil) aşağıda olması gerekir.

Bay Kabin Personeli: Kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan en fazla 10 (dahil) yukarıda, en fazla 15 (dahil) sayı aşağıda olması gerekir.

THY personel sayısı (Nisan 2012)
ÜNVAN SAYI
İdareci...................843
Pilot ....................2.397
Kabin Memuru ..5.587
Bilgi İşlem. .............223
Dış Büro ............. 2.063
Mühendis ............. 226
Uzman................... 965
Teknisyen ............. 707
Memur .............. 2.380
İşçi .......................... 195
TOPLAM .......... 15.586

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hostesler diyete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN