Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsmar yüzde 50 büyüdü

Akyürek Holding iştiraklerinden ler zinciri, Hedef Gruba ait Reyon Marketler Zincirini satın aldı.

Giriş Tarihi: 23.3.2013 10:49
Akyürek Holding'in perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketi ler Zinciri, geçen yıl perakende dinamikleri ve müşteri beklentileri doğrultusunda yeniden yapılanma ve büyüme kararı almıştı. Bu yıl da aynı hedefi sürdüren İsmar, mart ayı içinde görüşmeleri tamamlayarak Hedef Grup'a ait Reyon Marketler Zinciri'ni satın aldı ve yüzde 50 büyüdü.

İsmar, Reyon'un İstanbul'da bulunan toplam 24 mağazasını bünyesine kattı. İsmar Genel Müdürlüğüne iki ay önce atanmış olan Can Özbay satın almayla beraber İsmar'ın yüzde 50 büyüyeceğine dikkat çekti.

2013 yılında özellikle gıda perakendesinde birleşmelerin ve satın almaların devam edeceğini, sektörün bu yönde geliştiğini dile getiren Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek de: "Holding olarak, perakendede organik büyümenin yanı sıra satın almalara da sıcak bakıyoruz." dedi.

Gelecek döneme ilişkin satın almaların devam edeceği sinyalini de veren Akyürek, İsmar Marketler Zinciri'nin yanı sıra; hızlı tüketim ürünleri pazarlama ve dağıtımında Akyürek Pazarlama, Birlik Toptan Satıs Mağazaları ve tarım sektöründe de Taco Tarım'a odaklandıklarını belirtti. 2012 yılında yüzde 21 büyüme ile 1.520 milyar TL ciroya ulaşan Holding, bu yıl da aynı seviyelerde büyümeyi hedefliyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek, belirledikleri üç ana iş kolundaki gelecek hedeflerine ilişkin de şunları söyledi: "Son üç yılda yüzde 20'lerde bir büyüme gerçekleştirdik ve önümüzdeki dönemde de aynı seviyelerde olmasını planlıyoruz. 2012'de 1.5 milyar TL olan konsolide ciromuzu, 2015 sonuna kadar artırarak 2.5 milyar TL'ye çıkartmayı hedefliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsmar yüzde 50 büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN