Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu'ya yatırıma hazırız

Giriş Tarihi: 31.3.2013

Yönetim Kurulu Başkanı , hükümetin başlattığı çözüm sürecine destek vererek, "Malatyalıyım. Hem orada hem de yörenin diğer taraflarında yatırım yaparız" dedi

Yönetim Kurulu Başkanı , hükümetin başlattığı çözüm sürecinin Türkiye'nin ekonomik gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Malatyalıyım. Orada 4 bine yakın çalışanımız var. Hem Malatya'da hem de yörenin diğer taraflarında yatırım yaparız" dedi. Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde AA'ya değerlendirmelerde bulunan Çalık, S&P'nin not artışının ekonomiye yansımalarını da değerlendirdi. Türkiye'nin son 10 yılda ekonomik açıdan büyük başarılar elde ettiğini söyleyen Çalık, "Bu durum yeni imkânlar getiriyor" diye konuştu.

DÜNYADA İTİBARLIYIZ

Türkiye'nin artık dünyada itibarlı bir ülke olduğunu belirten Çalık, "Türkiye'nin kredi notunun zaten mevcut notlardan daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Önümüzde çok güzel günler var" dedi. Türkiye'nin komşularıyla, bölgesinde ve global pazarda ekonomik olarak iyi işbirliği yapabilen bir ülke konumuna ulaştığına işaret eden Çalık, Türk firmalarının yurtiçi ve yurtdışında önemli yatırımlar yaptığını vurguladı. Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, "Global firmalarla işbirliği yapıyoruz. Türk firmalarıyla işbirliği yapanlar kârlı çıkıyor. Dünyanın en büyük global firmalarında yöneticilerimiz var. Türkiye yeni bir döneme girdi. Bunlar ülkemize yeni zenginlikler kazandıracak. İtibarımız çok iyi durumda" değerlendirmesini yaptı.

Gayrimenkul ve enerjide halka arz olabilir

Çalık Grubu'nun stratejik hedeflerine ilişkin de bilgi veren Ahmet Çalık enerji, maden, inşaat ve finans sektöründe ciddi yatırımlarının olacağını anlattı. Çalık, "Şu anda 18 ülkedeyiz. 20 bin çalışanımız var. Bunları daha da güçlü hale getireceğiz" dedi. Gelecekte satın alma ve halka arz gibi planları olup olmadığına yönelik sorulara da Çalık, şu yanıtı verdi: "Zaman zaman satın almalar olabiliyor. Şu an somut bir şey yok. Gayrimenkul ve enerji sektöründe halka açılma konusunda çalışanlar var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu'ya yatırıma hazırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN