Rekabet'ten cılara baskın

Giriş Tarihi: 4.4.2013 10:12 Güncelleme Tarihi: 4.4.2013 10:56

’nun soruşturmalarının ardı arkası kesilmiyor.

Tarık YILMAZ / ANALİZ

12 bankaya faiz belirlemede ortak hareket ettikleri gerekçesiyle 1.1 milyar liralık ceza kesen 'nun müfettişleri dün de cıları kapısını çaldı. Rekabet Kurumu çalışanları, dün öğlen saatlerinde kimseye haber vermeden tüm sigorta şirketlerine gitti ve şirketlerin genel müdür, genel müdür yardımcılarının maillerini incelemeye aldı. İncelemenin nedeni ise fiyatlarında Nisan ayı başında gelen düzenleme.

1 Nisan itibariyle orijinal ve jenerik yedek parça ayrımına göre kasko düzenlemeye başlayan sigorta şirketleri, kasko fiyatlarını inanılmaz derecede artırmıştı. Ancak bu artış 1-2 sigorta şirketinde değil de tüm sigorta şirketlerinde olunca Rekabet Kurumu da harekete geçti. Şimdi ilk olarak sigorta şirketlerinin genel müdür ve yardımcılarının mail trafiği izlenerek ortak hareket olup olmadığı incelenecek.

Bu soruşturmanın şikayetler üzerine mi re'sen mi başlatıldığı bilinmiyor. Ancak artık bir önemi yok. Aslonan soruşturmanın başlaması ve savunmalar alındıktan sonra olası bir cezanın hangi ciro üzerinden kesileceği…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet'ten sigortacılara baskın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN