Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çağlayan'a vize raporu sunuldu

Giriş Tarihi: 24.4.2013 09:39

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a Londra ziyareti sırasında, Vizesiz Avrupa Hareketi Başkanı Mehmet Okumuş tarafından dosya sunuldu.

Merkezi Londra'da bulunan Vizesiz Avrupa Hareketi ve Türkiye Tanıtım Platformu Kurucu Başkanı Rizeli turizmci Mehmet Okumus, Londra'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a, Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği üyesi ülkelerine vizesiz seyahat haklarının sağlanmasıyla ilgili bir dosya sundu.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mehmet Okumuş'un 5 yıldır tamamen kendi maddi imkanlarıyla yürütmekte olduğu ve Türkiye için çok büyük önemi olan gönüllü lobi ve tanotom faaliyetlerini ulusal medyadan takdir ve sevinçle takip ettiğini belirterek, platforma destek veren tüm arkadaşlarını kutlayıp, teşekkür etti.

Mehmet Okumus, Bakan Zafer Çağlayan ve Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz'e geçtiğimiz hafta ulusal medyada büyük yankı uyandıran, ekonomi ve turizm dünyasının dikkatlerini çeken vizesiz Avrupa'nın ekonomik maaliyeti ile ilgili yaptığı bilimsel çalışma hakkında da detaylı bilgi sundu.

Vize konusunun Türk insanı ve Türk ekonomi dünyası için çok önemli ve hassas bir konu olduğunu belirten Bakan Çağlayan, Mehmet Okumuş ve arkadaşlarının takdire şayan gönüllü çalışmalarının yoğun bir şekilde devam etmesinin gerektiğini ve Bakanlık olarak destek vereceklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çağlayan'a vize raporu sunuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN